Myśl i bogać się dla kobiet – recenzja ksiażki

Czy kobieta we współczesnym Świecie ma mniejsze szanse na sukces niż mężczyzna? Autorka książki S. Lechter „Myśl i bogać się dla kobiet” pokazuje jak zmienić życie w oparciu o książkę N. Hilla i przykłady przedsiębiorczych kobiet. Jak się chce to się da, prawda?

S. Lechter napisała „Myśl i bogać się dla kobiet” świadomie nawiązując do książki N. Hilla. Została zachowana taka sama kompozycja książki jak również nawiązanie do „trzynastu sprawdzonych kroków do bogactwa.” Zostały one tylko przekształcone na kobiecy punkt widzenia i poparte doświadczeniami kobiet. Lechter radzi kobietom jak odnieść sukces za równo w pracy jak i życiu osobistym.

Myśl i bogać się

 

Autorka opiera książkę na doświadczeniach kobiet sukcesu, które chętnie podzieliły się wskazówkami. Wśród tych kobiet jest: Oprah Winfrey, Karen Russo, D.C Cordova, M. Patterson. Wszystkie doświadczyły oporu na drodze do sukcesu. To jeszcze bardziej motywuje nas do działania, jeśli tylko chce się spełniać marzenia i realizować cele. Książka pomaga nam spojrzeć na nasze życiu z innego punktu widzenia. Każdy rozdział książki jest zakończony  „Zapytaj siebie” to zadania, które podsumowują zdobytą wiedzę i mają nam pomóc żeby ruszyć z miejsca. Ćwiczenia zastosowane w życiu wpajają się, natomiast sama przeczytana reguła się ulatnia. W rozdziałach można też znaleźć „Słowa pełne mądrości” to cytaty, powiedzenia, które dodatkowo motywują i pokazują jak ważna jest treść przekazana w danym rozdziale.

Celem książki „Myśl i bogać się dla kobiet” jest pokazanie kobietom jak można wykorzystać swój własny potencjał w budowaniu sukcesu. Pozycja zachęca do podjęcia działania, a wskazówki są bardzo uniwersalne, przez co sprawdzą się w każdej dziedzinie.  Nie jest to feministyczna książka, która nakręca negatywnie na podział między sukcesem kobiet, a mężczyzn. Po prostu utarło się tak, że mężczyznom jest łatwiej,  szybciej zarobić większe pieniądze od kobiet. Na szczęście to się wyrównuje, bo co ma płeć do potencjału, wykształcenia i umiejętności?

Autorka, która jest też mówczynią motywacyjną, pomaga odmienić życie kobiet. Mocne stwierdzenie, ale tak jest. Jeżeli jakaś kobieta tylko potrzebuje wskazówek jak tego dokonać, jak sprawić aby jej życie stało się lepsze to ta książka jest dla niej.

Jestem ciekawa czy czytałyście tę książkę? Co o niej sądzicie? Znacie inne tak bardzo motywujące książki?