O tym, że bycie wdzięcznym wpływa na nasze szczęście pisałam już wiele razy. Kto się nie przekonał niech spróbuje koniecznie! Często nie wiemy jak dobrze oddziałuje na nas wdzięczność dopóki nie spróbujemy. Poprawia się nie tylko nasze samopoczucie. Jak jeszcze wpływa na nas wdzięczność?

Nie będzie w tym nic odkrywczego jeśli napiszę, że będąc wdzięcznym stajemy się szczęśliwszymi ludźmi. Dziękowanie za to co nas spotyka, za to jak sobie radzimy czy za to co osiągamy sprawia, że nie co przychylniej spoglądamy na pewne sprawy. Doceniamy to co nas otacza. Nawet w trudnej sytuacji szybciej i łatwiej znajdujemy rozwiązanie. Do tego znacznie prościej przychodzi nam wyciąganie wniosków.

 

Wdzięczność skłania nas ku refleksji nad naszym życiem, nad tym co posiadamy. W końcu dochodzimy do tego, że jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami. Mając wspaniałą rodzinę, przyjaciół, pracę czy też pasję. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego ile wspaniałości ich otacza. Móc wychowywać się w pełnej rodzinie czy codziennie pełna lodówka wydają się pewną normą. Standardem. A jednak nim nie są. Warto przemyśleć swoje posiadanie, tak dogłębnie i zrozumieć, że na prawdę mamy wiele.  Może ktoś uważa, że nie ma za co być wdzięczny. To ja zapewniam, że MA!

Jak wpływa na nas wdzięczność?

1. Daje nam poczucie szczęścia.
2. Przyciąga do nas kolejne pozytywne sytuacje, emocje.
3. Pomaga docenić to co mamy.
4. Sprawia, że jesteśmy bardziej empatyczni.
5. Nakłania do szybszego rozwiązywania problemów, wyciągania wniosków z porażek.
6. Motywuje nas do działania.
7. Pogłębia nasze relacje z otoczeniem, z bliskimi.

 

W efekcie tego wszystkiego nasze życie wypełnia się szczęściem. Jesteśmy bardziej zmotywowani do pracy i skorzy do przekraczania swoich granic. Wychodzimy poza strefę komfortu i otwieramy się na to co przynosi nam życie. Odnajdujemy pasję, poznajemy nowych ludzi, odnosimy swój życiowy sukces.Staram się być wdzięczna i każdego wieczoru dziękuję za to co mam. Nie chodzi tu tylko o dobra materialne, bo za takie też dziękuję. Staram się jednak być wdzięczna za małe rzeczy, drobne gesty, które sprawiają, że życie jest bardziej kolorowe, przyjemne.

 

Jesteście wdzięczni? Jak to wpływa na Wasze życie?