Jak nie komplikować sobie życia + KONKURS

Wiadomo, że w dzisiejszych szybkich czasach ciężko zwolnić i zwrócić uwagę na to co na prawdę jest w życiu ważne. Jednak czy ciągle musimy tkwić w rozdrażnieniu, zmęczeniu i zabieganiu? O tym jak nie komplikować sobie życia pisze Bill Hybels w książce “Prostota.” 


Bill Hybels to amerykański duchowny, który jest autorem kilku poradników. Do tego mówca i założyciel kościoła Willow Creek Community Church. 
  
Ostatnio jest moda na wszystko co slow i na minimalizm. Wszyscy czytają książki na te tematy i wyrzucają starty nienoszonych ubrań i domowych bibelotów, które tylko zagracają mieszkanie. A co w takim razie z naszą duchowną sfera? Pożegnanie się z niepotrzebnymi rzeczami na pewno sprawi, że poczujemy się lepiej. To działa jak lekarstwo. Oczyszcza nas z bagażu nadmiaru i czujemy się bardziej “wolni.” Jednak żeby osiągnąć spokój wewnętrzny trzeba nad sobą trochę popracować.
Większość ludzi  jest przemęczonych, przytłoczonych i zbyt zajętych. To wszystko przez dzisiejszy pęd życia. Nie ładujemy akumulatorów i ciągle żyjemy na wysokich obrotach. Uprościć życie to znaczy zwracać uwagę tylko na naprawdę ważne w życiu rzeczy. Na chwilę z bliskimi, z Bogiem. Ważne jest wybaczenie i dążenie do zgody, a przejmowanie się “byle czym” prowadzi tylko do marnowania naszej dobrej energii.

Hybels pokazuje
jak uprościć sobie życie w różnych jego sferach. Rozpoczynając od
naszego codziennego planowania dnia w kalendarzu, poprzez nasze finanse,
pracę. Autor nakłania do przebaczenia i pozbycia się wszelkich lęków.
Ponadto radzi jak pogłębiać relacje z innymi. Wszystkie tematy poruszane przez Hybelsa są poparte fragmentami z Biblii. Nadają one bardzo ciekawy charakter książce. Dodatkowo pod koniec rozdziału można znaleźć ćwiczenia, które pomogą nam w drodze do prostszego życia. 

Jak nie komplikować sobie życia + KONKURS

Książka jest jak najbardziej warta przeczytania. Nie tylko dla ludzi, którzy szukają zmian w swoim życiu. Jest praktycznie dla każdego. Wciąga i pozwala na przeanalizowanie sobie swojego życia. Może mieliście okazję przeczytać? Lubicie takiego typu książki?

Razem z Wydawnictwem Esprit mam dla Was

konkurs. Wystarczy napisać w komentarzu “Czym jest dla Was życie w prostocie” Konkurs trwa od dzisiaj tj 28.04 do 12.05. Do wygrania oczywiście książka “Prostota.”