Pokochaj swoją pracę

Szczęśliwy człowiek zawsze ma poczucie celu, zwłaszcza w pracy. Nie ważne jaki wykonuje zawód. Czuje, że robi coś dla kogoś, wykonuje każdą czynność jakby był  światowym odkrywcom. Angażuje się na maksa, chwyta inspirację i daje ją innym. Jak pokochać swoją pracę? 


Większość ludzi pracuje tylko dlatego, żeby było z czego opłacić rachunki i mieć za co żyć. Nie zdają sobie sprawy, że mają możliwość wyboru. I podchodzą z nastawieniem, że muszą wykonywać daną prace. W ten sposób wyrażają zgodę na to aby ich życie po części było smutne, czy też bez głębszych inspiracji. Żyją wtedy weekendami, a myśl o poniedziałku przysparza im bólu głowy. Często też niestety takie osoby zmieniają pracę. W poszukiwaniu tej upragnionej, przeważnie trafiają “z deszczu pod rynnę.” Myślimy, że zmiana będzie lepsza, a po czasie okazuje się, że jednak nie. 

Wszystko zależy od naszego podejścia

Nie ważne co robisz, czy jesteś lekarzem, murarzem, ekspedientką, czy blogerką. Każda praca ma wyższy cel. I wszystko zależy od tego jak do niej podchodzisz. Jeżeli wkładasz serce w swoją pracę i czujesz, że to jest Twoje powołanie to praca przynosi Ci satysfakcję, masz poczucie celu, inspiracji. Po prostu odnajdujesz szczęście w tym co robisz. Jeżeli jednak ciągle narzekasz na prace i na to, że musisz rano wstać, czy też na ludzi, z którymi pracujesz, albo na to przy jakiej pogodzie musisz pracować to praca niestety nie da Ci szczęścia.

Pokochaj swoją pracę

 

Pokochaj swoją pracę

Jeżeli nie wykonujesz pracy, która sprawiałaby Ci ogromną przyjemność to postaraj się pokochać pracę, którą właśnie wykonujesz. Nie ważne, że zajmujesz się zmienianiem opon w samochodzie. To jest Twój cel. Robisz coś dla kogoś, sprawiasz, że ludzie jadą bezpiecznie. Znajdź cel w swojej pracy, zobacz jak wiele korzyści ona przynosi innym. Dostrzeż to jak bardzo jesteś potrzebny.

Jak znaleźć swoje poczucie celu w pracy ?

  • szukaj inspiracji w swojej pracy,
  • angażuj się w wykonywane zajęcia całym sercem,
  • poszukuj pasji w tym co robisz, 
  • myśl o tym, że działasz w sprawie innych ludzi. 

Czasami ciężko jest odnaleźć się w danej pracy i zmiana jest niezbędna. To oczywiste, ale nie zmieniajmy pracy na siłę, bo nie wszystkie zmiany są korzystne. Przeanalizujmy wszystkie za i przeciw, postarajmy się pokochać to co robimy. Nie da rady? Dopiero później można pomyśleć o zmianie. Jak to jest u Was? Pracujecie pełni pasji, angażujecie się na maksa czy tylko czekacie na nadchodzący weekend?