Chcemy coś zmienić w swoim życiu, ale nie za bardzo wiemy jak. Podejmujemy drobne kroki, które z czasem okazują się nie wystarczalne. Jak więc dokonać zmian w swoim życiu?

Brian Tracy jest znany w kwestiach psychologii oraz rozwoju osobistego. Napisał sporo książek głównie związanych z tematem rozwoju, biznesu czy też realizowania własnych celów. Jest znanym mówcą i doradcą. Natomiast muszę przyznać, że o Sebastianie Kotow wcześniej nie słyszałam. Także jest mówcą i doradcą biznesowym. Ma na swoim koncie sporo sukcesów zawodowych i pracował w Brian Tracy International.
Książka “Ty postaw na zmianę, my pokażemy Ci jak jej dokonać” pozwoliła spojrzeć mi na niektóre sprawy zupełnie z innej strony. Można zauważyć, że w ostatnich czasach rzeczywistość zupełnie się zmieniła. Przejście z epoki usług w epokę informacyjną przeszło niezauważalnie. To wszystko bardzo sprawnie wtapia się w nasze życie, które toczy się na wysokich obrotach. Niestety tak jak autorzy książki zauważyli dzisiejszy system edukacji nie nadąża za zmianami w świecie. Generujemy sporo ludzi po różnych szkołach, ale bez pracy. Dlatego ważne w naszym życiu jest to jak bardzo jesteśmy elastyczni na zmiany i na rynek. Ważny jest nasz rozwój osobisty i nasza chęć ciągłego kształcenia się. Należy ciągle podnosić swoje kwalifikacje. Stawiać sobie cele i je realizować. Inaczej za moment zostaniemy gdzieś z tyłu. Nie zdajemy sobie sprawy z tego jak ważne jest czytanie w naszym życiu, książek, artykułów, czasopism. To poszerza bardzo nasze horyzonty myślowe, kształci nas i pomaga realizować cele.
W książce można przeczytać sporo cennych wskazówek jak zmienić swoje życie, a także jak podnieść jego standardy. Autorzy pokazują jak dążyć do własnych celów oraz jak je realizować W tej książce można też odnaleźć cenne przesłania dotyczące rozwoju w biznesie. Jak podnieść swoja atrakcyjność zawodową, jak być dobrym w swojej pracy. Może warto poradzić się szefa w czym można się podszkolić? Co jest trudne w dzisiejszych czasach. Książka świetnie sprawdza się jako motywator do ciągłego rozwoju. Trafne cytaty, ćwiczenia i przykłady nadają dodatkowego bodźca do zmian.
Krótka, szybka pozycja, którą powinien przeczytać każdy, kto ceni sobie rozwój osobisty w sowim życiu. Dziękuję wydawnictwu Onepress, za możliwość jej przeczytania. Mi osobiście bardzo się podobała i na pewno wrócę do niej jeszcze raz, żeby utrwalić cenne wskazówki. Czytaliście? Jak podchodzicie do książek o motywacji, realizowaniu celów?