Celebrowanie życia
Celebracja chwil to jeden z głównych elementów szczęśliwego życia. Jest to tak ważne jak kontrola swojego nastawienia czy wdzięczność. Nasze całe życie składa się z małych chwil, które są lepsze lub gorsze. To od nas zależy jak je będziemy odbierać i jak je będziemy spędzać. Czasami nie potrzeba wielkiego wysiłku, może warto spróbować? 

W naszym codziennym życiu jest zbyt wiele zwyczajności. Obowiązki, praca sprawiają, że nie mamy już ani czasu ani czasami chęci na wykazanie jakiejkolwiek inicjatywy i wyrwanie się z marazmu zwyczajności. Każdy kolejny dzień toczy się tak samo. Przecież można inaczej, mamy wybór i to my decydujemy jak chcemy żyć.
Celebrowanie życia
Celebrowanie chwil często jest niedoceniane w naszym życiu. Przez szybki styl życia brakuje czasu na świętowanie. Owszem celebrowanie dużych sukcesów, spraw jest raczej spotykane w większości domów jednak i tak za mało 😉 Co natomiast z tymi małymi, drobnymi, przyziemnymi rzeczami? Zostały zakwalifikowane do czegoś normalnego, zwykłego. Nie przywiązujemy do nich uwagi. Celebracja życia sprawia, że doceniamy to co mamy. Doceniamy jak ważni są dla nas nasi bliscy, wykazujemy zaangażowanie w relacjach z nimi. Sprawiamy sobie i bliskim przyjemność właśnie przez świętowanie “drobnostek.”
Dzień Dziecka – w tym dniu można spędzić przyjemny czas w rodzinnym gronie w ZOO, albo jakimś Aquaparku? Może po prostu wspólne lody?
Urodziny przyjaciela – przyjęcie, przyjęciem, ale może by tak go zaskoczyć od rana. Wysłać kwiatka, albo przywitać balonami?
Wspólna wieczorna kolacja przy świecach z ukochaną osobą? Niedzielny obiad w odświętnej zastawie, a może nowa sukienka ubrana tak po prostu. Po co ma leżeć w szafie i czekać na specjalną okazję? Możliwości jest wiele, to wszystko zależy tylko od naszego zaangażowania i naszych chęci. Kolejny dzień możemy spędzić zwyczajnie, albo go trochę urozmaicić. Wprowadzić do niego trochę szaleństwa, inności, po prostu celebrować życie.
Ostatnio trochę zaniedbałam ten aspekt w moim życiu, ale bardzo chcę się poprawić. Piszę o tym, bo wiem jakie to jest ważne i przyjemne w naszym życiu.  A jak jest u Was? Celebrujecie życie?