Dlaczego rozwój osobisty jest taki ważny?
Ostatnio zauważyłam, że wiele otaczających mnie osób żyje kompletnie z dnia na dzień. Bez planów, bez organizacji i nawet bez inwestycji w siebie. Rozwój jest bardzo ważny w życiu każdego z nas, dlaczego więc nie dbamy o tak ważny element naszej codzienności? 

Rozwój osobisty to najlepsza inwestycja, to inwestycja w siebie. Możemy pogłębiać wiedzę, nabywać nowe umiejętności z każdej dziedziny życia jaką sobie tylko wymarzymy. Świat staje dla nas otworem i daje nam mnóstwo możliwości. To tylko od nas zależy jak je wykorzystamy. Oczywiście, że to wymaga od nas zaangażowania i czasu, ale nic łatwo nie przychodzi. Nikt z dnia na dzień nie otwiera firmy i nie zarabia od razu miniona. Praca nad sobą procentuje w czasie, wszystko zwraca się z nadwyżką. 
Dlaczego rozwój osobisty jest taki ważny?
Inwestując w siebie otwieramy sobie drzwi do kariery, do odkrycia pasji, poznania nowych ludzi, czy zmiany nawyków. Każda praca nad sobą to rozwój. Każda nauka, wiedza, umiejętności nie idą na marne. Rozwijając się możemy później liczyć na awans, lepszą pracę, a może nawet otworzymy własną działalność.

Ponad to rozwój osobisty sprawia, że ciągle czujemy się na “fali.” Coś się dzieje, coś się kręci w naszym życiu. Poczucie celu, rozwój to elementy szczęśliwego życia. Nie zostawiamy go i nie pozwalamy, żeby toczyło się własnym torem. Mamy nad nim kontrolę i czujemy, że go nie marnujemy. Rozwój osobisty jest ważny, ponieważ kształtuje naszą osobowość, wyrabia nawyki. Po prostu poszerza nasze horyzonty. Wychodzimy ze skorupy ignorancji i łapiemy możliwości.

Dlaczego powinniśmy stawiać sobie cele?

Nie wiem czy wystarczająco przekonałam Was jak ważny jest rozwój osobisty. Sama możliwość poszerzania horyzontów powinna być dla nas atrakcyjnym kąskiem, a tu jeszcze wiele innych zalet. Jak jest u Was w kwestii rozwoju? Poszerzacie horyzonty?