Jak zorganizować się na wyjazd?

Wakacje tuż, tuż. Większość z nas ma już zaplanowany letni urlop, inni chcą wyjechać, ale jeszcze nie wiedzą gdzie. Jak się zorganizować, zaoszczędzić sobie stresów i nie panikować w ostatniej chwili? 


Na urlop wakacyjny, każdego roku czeka się z wielką niecierpliwością. Po prostu trzeba trzasnąć drzwiami i wyjechać, zmienić otoczenie. Wszyscy potrzebujemy takiego resetu od codzienności. Ładujemy akumulatory na cały rok, więc ten czas trzeba dobrze wykorzystać.
Już wkrótce rozpocznie się sezon wakacyjny. My w tym roku już od lutego mamy rezerwację nad polskim morzem. Po tych wszystkich telefonach i przeszukiwaniu portali myślałam, że nic nie znajdziemy. Większość noclegów już było pozajmowane. Czyżby turystyka w Polsce trochę odżyła? To pewnie sprawka sytuacji jaka jest za granicą, w miejscach wcześniej obleganych. Od kilku dobrych tygodni krążą mi po głowie myśli jak się zorganizować, co zabrać. To nasze pierwsze wakacje z Olą nad morzem, dlatego chcę dobrze wszystko zaplanować.

Jak zorganizować się na wyjazd?

Jak się zorganizować na wyjazd?

Zrób listę

To najważniejsza czynność przed każdym wyjazdem. LISTA. To dzięki niej zawsze o wszystkim pamiętam, zwłaszcza, gdy pakuję nie tylko siebie 😉 Do tego dochodzą różne akcesoria dziecka. Moja mała rada jest taka zrób listę wszystkiego. Listę ubrań, leków, kosmetyków, gadżetów. Warto to wszystko zaplanować wcześniej, na pewno w międzyczasie coś nam się jeszcze przypomni co można dopisać. 

Przejrzyj ubrania

Na tydzień/dwa tygodnie przed planowanym wyjazdem zrób sobie przegląd ubrań. Odłóż te, które chcesz zabrać. Sprawdź je, może coś jest brudne, trzeba je naprawić albo może po prostu nie nadaje się już do noszenia. To samo tyczy się leków, kosmetyków i ich dat ważności. Nie chcecie chyba smarować się przeterminowanym kremem z filtrem? 

Potwierdź przybycie

Zawsze kiedy organizujemy wyjazd sami, a nie przez biuro podróży to tak z dwa tygodnie przed wyjazdem potwierdzamy przybycie. Różnie to w życiu bywa. Jestem raczej typem, który w ciemno by się nie wybrał zwłaszcza z dzieckiem. Wolę mieć spokojną głowę 🙂

Spakuj się wcześniej

Tylko nie dwa tygodnie przed 🙂 Wystarczy dzień, dwa przed planowanym wyjazdem. Zawsze może nam się coś jeszcze przypomnieć (jeżeli nie ma tego na liście 🙂 Teraz spokojnie wiemy ile mamy jeszcze miejsca do zagospodarowania, albo jego brak 😉 Jeżeli jest można coś dołożyć tylko litości, nie pakuj piątej pary butów 😉

Rozrywka

Z tą pogodą to też różnie bywa. Czasami meteorolodzy trafią z prognozą, czasami okazuje się zupełnie inna. Taki mamy klimat. Dlatego warto sobie przygotować coś w zanadrzu. Lepiej być przygotowanym, niż później “umierać z nudy” w trakcie ulewy. Zabrać karty, chińczyka, scrabble, książkę, czy co tam sobie tylko chcecie. To sprawdza się nie tylko w deszczową pogodę, ale i wieczorami. Mnie ostatnio urzekła gra 5 sekund i na pewno pojedzie z nami 🙂
Jak zorganizować się na wyjazd?

Szczerze mówiąc, ja już się nie mogę doczekać urlopu. To jest bardzo wyczekiwany tydzień. Bez względu na to jaka będzie pogoda mam zamiar się dobrze bawić. Co jeszcze dodalibyście do tej listy? Jak organizujecie się na wyjazdy?