4 przyczyny niezrealizowanych celów
Wyznaczanie celów jest częścią świadomego życia. Drogą do spełnienia marzeń i zaspokojenia potrzeb. Niestety często cele pozostają niezrealizowane, dlaczego? Poznajcie moim zdaniem 4 przyczyny niezrealizowanych celów.

Wyznaczanie i realizacja celów to jeden z elementów rozwoju osobistego. Dzięki celom jesteśmy bardziej świadomi swojego życia. Wyznaczamy sobie drogę, którą chcemy podążać. Nie marnujemy kolejnego dnia na “byle zajęcia,” na pożeracze czasu. Konkretnie wiemy czego chcemy i realizujemy plan.
Podstawą realizacji celów jest oczywiście ich spisanie. Bez tego się nie da. Jeżeli mamy je tylko w głowie – uciekną. Jednak to nie wystarczy, czeka nas jeszcze sporo pracy. Samymi chęciami nic nie zdziałamy. Przeciwności jakie napotykamy mogą nas zniechęcić do dalszej realizacji, ale nie tylko. Dzisiaj zapoznam Was z przyczynami niezrealizowanych celów.
4 przyczyny niezrealizowanych celów

4 przyczyny niezrealizowanych celów

Brak konsekwencji w działaniu. Chcemy osiągnąć konkretny cel, spełnić marzenie. Jednak po pewnym czasie tracimy swój “słomiany zapał.” Drogi gdzieś się rozchodzą: my idziemy swoją, a nasz cel swoją. To brak sumiennego przykładania się do pracy. Czasami też zauważamy, że to co chcemy osiągnąć nie przynosi oczekiwanych rezultatów i odpuszczamy. Motywacja spada, wszystko odchodzi na bok i to w momencie gdy jesteśmy o krok od sukcesu. Musimy być konkretni inaczej, gdzieś po drodze staniemy w miejscu i nie będziemy mogli ruszyć.
Utopia. Za marzenia nie karają. No niby nie, ale jeżeli myślimy poważnie o ich realizacji musimy racjonalnie do nich podejść. Nasze pragnienia okazują się zbyt wielkie, czasami nieosiągalne. Nie oszukujmy się, nie zostaniesz jutro księżniczką i nie zamieszkasz w zamku. Można marzyć o bogactwie i je osiągnąć, ale trzeba mieć plan i ciężko pracować na swój sukces. Wszystko to kwestia dobrego wyboru, inaczej wszystko sprowadzi nas do pierwszej przyczyny, wymienionej wyżej. Praca nad swoimi marzeniami wymaga wyrzeczeń, poświęceń, nauki i konsekwencji.
Porażki. Niestety zamiast wyciągać z nich wnioski, poddajemy się i odpuszczamy. Porażki mają nas wzmacniać i uczyć. Niestety często z byle powodu odpuszczamy. W danym momencie wydaje się, że problem jest gigantyczny, nie do obejścia. Jednak z perspektywy czasu wszystko wygląda inaczej. Kiedy realizujemy swoje cele, musimy myśleć rozwiązaniami. Racjonalnie podejmować decyzje, które pomogą nam wybrnąć z danego problemu.
Brak odzwierciedlenia w przyszłości. Kiedy wyznaczmy sobie cele musimy myśleć o tym czy to wpłynie na nasze życie w przyszłości i w jaki sposób. Po latach może się okazać to zupełną klapą. Nasze życie toczy się pewnym torem i po latach może w końcu okazać się, że zupełnie zmieniły nam się marzenia, cele. Tyle pracy po której co prawda zostaje wiedza i doświadczenie, ale też zostają niezrealizowane cele. Dlatego, więc nasze cele powinny być bardzo przemyślane. Nie raz, dwa, bo ktoś ma, bo ktoś coś robi ze swoim życiem. Działajmy zgodnie sami ze sobą i przemyślimy to co chcemy osiągnąć. 
To od nas w dużej mierze zależy czy zrealizujemy swoje cele. Trzeba po prostu do nich podejść bardzo rzeczowo. Jestem ciekawa jak to jest z Waszymi celami? Wyznaczacie je i dążycie do ich realizacji, czy pozostają gdzieś po drodze same sobie? 

Jestem też na FACEBOOKU oraz INSTAGRAMIE