Kluczowe w rozwoju: ODWAGA

Bycie odważnym to niezmiernie trudne “zadanie” w dzisiejszych czasach. Ogranicza nas strach, z którym trzeba walczyć. Jednak to od nas zależy co wybierzemy i jaki nawyk wypracujemy w swoim życiu.Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
M. Twain

                                                                               

Nawyk odwagi otwiera przed nami wszystkie drzwi. To pewność siebie (ale nie bezczelność), upór w dążeniu do celów. Jest to nawyk, który można wypracować. Ba! Nawet trzeba, jeżeli chcę się w życiu osiągnąć sukces. Po prostu musimy wyjść ze swojej strefy komfortu i pokonać lęki. Dzięki odwadze nie tylko mamy kontrolę nad strachem, ale też łatwiej pokonujemy porażki. Wyciągamy z nich wnioski i się nie poddajemy. 
Wyjście po za swoją strefę komfortu jest trudne. Często ograniczają nas “lęki przeszłości.” Mam tu na myśli dobre rady rodziców, które obfitują w krytykę: “Nie dasz rady,” “Daj sobie z tym spokój,” “Co z tego będziesz miał,” “To nie dla Ciebie,” “…”. Strach spowalnia nasze działanie i podejmowanie decyzji. Boimy się opuścić bezpieczną przystań, nie wiemy co się za nią dzieje. Boimy się skutków podjętych przez nas decyzji. Za tą granicą często czeka na nas zupełnie inne życie.

Wystarczy mały krok na przód i nasze życie zmienia się diametralnie. Trzeba podjąć to “małe” ryzyko, żeby czerpać z możliwości jakie daje nam świat. Nie każdy osiągnie spektakularny sukces, ale każdy da sobie szansę. Skoro nie sukces zawodowy, to może pozna osobę swojego życia? Zacznie się zdrowiej odżywiać? Zyska wspaniałych przyjaciół? Znajdzie pracę, którą w końcu polubi? Odwaga jest kluczowa w rozwoju. Cele się urzeczywistniają, marzenia się spełniają, ale tylko wtedy, gdy odważymy się dać im szansę. Będziemy podążać odpowiednią drogą i nie schowamy się za swoim strachem. Poznaj też: 4 przyczyny niezrealizowanych celów oraz dlaczego powinniśmy stawiać sobie cele 
Nawyk odwagi można sobie wypracować. Nie dam Ci gotowego przepisu, każdy musi sam znaleźć tą odpowiednią drogę. Czy to będzie metoda małych kroczków, czy rzucenie się na głęboką wodę. Gdy odkryjemy w sobie odwagę, dopiero wtedy przejmiemy kontrolę nad życiem. Nie strach, nie złe szepty przeszłości. My. Wchodzisz w “to” ? Wybierasz odwagę? 

Jestem też na FACEBOOKU oraz INSTAGRAMIE