Ubolewam, że okres wakacyjny tak szybko się skończył. Tyle się działo w ostatnich tygodniach, że sama nie wiem kiedy uciekł mi ten czas. Dzisiaj mam dla Was mały przegląd tego co działo się u mnie w sierpniu.

Przegląd sierpnia

Na blogu mogliście przeczytać recenzję książki G. Chapmana “Małżeństwo jakiego zawsze chcieliście.” Bardzo przyjemny poradnik, który pokazuje jak wiele możemy osiągnąć “tylko” rozmawiając ze sobą. Niestety szybkie tempo życia sprawia, że wyładowujemy emocje często na osobie, którą tak bardzo kochamy. Dokładamy w ten sposób magiczną cegiełkę, która stawia mur między ukochanymi. Autor daje cenne wskazówki jak sprawić żeby żyło nam się w parze lepiej. Cenne są też rady odnośnie podziału obowiązków, który nie zawsze jest jasny w małżeństwie.

Co na blogu?

Ostatnio rzadko można się spotkać z dawaniem bez oczekiwań. Pomoc, dobre słowo, czy nawet uśmiech powinny być czymś naturalnym. Ten odruch często w nas zanika, pod wpływem różnych zdarzeń. Jednak nie zapominajmy, że wszystko wraca, a radość innej osoby jest nagrodą samą w sobie.
Czasami wyznaczamy sobie cele i zostają one niezrealizowane. W sierpniu pisałam również o tym jakie są tego 4 główne przyczyny.
W rozwoju osobistym najważniejsza jest odwaga. To ona pomaga nam się zmagać ze swoimi często nieuzasadnionymi lękami i wychodzić po za swoją strefę komfortu.
Szybki przegląd 20 linków, które pasują do weekendowej kawki 🙂
Najpopularniejszy tekst w tym miesiącu to ten o 14 cechcach szczęśliwego człowieka. To przydatna ściąga, gdy chcemy nad sobą popracować, zmienić swoje nawyki.
Podejmując ważną decyzję często bijemy się z myślami nie wiedząc co robić. W sierpniu ukazał się post o narzędziach, które pomagają przy podejmowaniu decyzji.
Słów kilka o tym czy wizualizacja działa? 
Wzięłam udział w zabawie Liebster Blog Adward i z chęcią dałam się Wam bliżej poznać.

Co w sieci?

1. Zastanawialiście się kiedyś nas przemocą emocjonalną? Mam dla Was filmik, który udowadnia jak słowa wpływają na nasze życie.
3. O bezinteresownej pomocy w tym miesiącu pisała również Redefine Yourself

Po za tym

Przegląd sierpnia
Pod koniec sierpnia wzięłam udział w moim pierwszym evencie dla blogerów. I co? Jestem zachwycona. Czym? Otwartością ludzi, chęcią pomocy, prelekcjami i tym jak blogowa społeczność się prężnie rozwija i wspiera. Kto nigdy nie był, a się waha – ogromnie zachęcam.
Koniec wakacji wymaga rozliczenia z wakacyjną listą. I szczerze? Jestem zadowolona ile rzeczy udało mi się zrealizować. To były na prawdę dobre wakacje i aktywnie wykorzystany czas. Na inne sprawy przyjdzie jeszcze pora. Tak ogólnie to duży plusik dla mnie za działanie! :))
A Wam jak minął sierpień? Ubolewacie nad końcem wakacji, czy cieszycie się na pełne świeczek i klimatu wieczory?