Smartfony dają nam ostatnio mnóstwo możliwości. To już nie tylko kontakt z bliskimi, to też mapy, książki kucharskie… To dosłownie wszystko, co przydaje się w codzienności. Dzisiaj mam dla Was zestawienie 4 aplikacji rozwojowych, których używam najczęściej

W internecie można znaleźć mnóstwo przydatnych aplikacji, które ułatwiają życie każdego dnia. Począwszy od zupełnie standardowego Facebooka przez podglądanie przebiegu ciąży, gospodarowanie finansami, naukę języków obcych, czy nawet sztuki makijażu. Łatwy dostęp do internetu i nowa technologia sprzyjają powstawaniu coraz lepszych programów. Dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.
W aplikacjach podoba mi się to, że niektóre z nich przypominają nam o sobie. Czasami w ciągu dnia chcemy coś przerobić np. słówka z angielskiego, sprawa może wylecieć nam kompletnie z głowy, a dzięki systemowi powiadomień mamy rękę na pulsie. Dzisiaj będzie o aplikacjach opartych o system Android. Nie wiem, czy są one również dostępne na iOS albo Windows. Jeśli ktoś wie, to będę wdzięczna za informację.

 

4 rozwojowe aplikacje, które warto mieć

 

4 rozwojowych aplikacji, które warto mieć.

 

1. Memrise

To powszechnie znana aplikacja do nauki języka obcego. Możliwość nauki zarówno słownictwa, jak i gramatyki. Uczy nowych rzeczy, robi powtórki ze słownictwa. Aplikacja jest darmowa, ale można wykupić wersję PRO, która daje dostęp do rozumienia ze słuchu oraz nauki od Native Speakerów. Memrise przypomina o sobie codziennie, więc z nią na pewno nie zapomnimy przerobić tematu.

 

2. Ted

Ta aplikacja to kopalnia wiedzy. To ponad 2000 różnych prelekcji na tematy w wielu dziedzinach. Można tam znaleźć mnóstwo filmów motywujących, ale też takie dotyczące nauki, biznesu, czy ogólnych światowych problemów. Przesłania są bardzo trafne i mocne. Prelekcje są dla mnie bardzo motywujące, dają kopa do działania, skłaniają do refleksji i otwierają oczy na niektóre sprawy. Ogólną inicjatywą Ted jest szerzenie różnych idei.

 

3. In:sight

Z tą aplikacją się dopiero dokładnie zapoznaję, ale już wiem, że jest to coś, co mi się przyda. Aplikacja nie jest tylko dla tych, którzy czytali książkę Michała Pasterskiego “Insigth,” tu autor wyjaśnia jak się z nią “obchodzić.” In:sight to narzędzie, które pomaga w rozwoju osobistym. Za jego pomocą można analizować nasze codzienne samopoczucie, notować przemyślenia dotyczące nas samych, wspierać swoje zamiary, wzniecać myśli za pomocą pytań.

 

4. Zachowaj moje notatki

Ta aplikacja wiele razy uratowała moje twórcze pomysły. Ile razy nie zapisałam pomysłu, który przyszedł mi do głowy przed snem. Z myślą, że jutro zapiszę — zapominałam. Teraz kiedy coś mi się przypomni albo wpadnie do głowy, to sięgam po telefon, zapisuję i wracam, kiedy tylko chcę.

 

To moje propozycje, z których korzystam niemal codziennie. Jestem ciekawa czy je znacie? A może korzystacie z jakiś innych ciekawych aplikacji, które możecie polecić?