Każdy okres jest dobry, żeby zacząć działać. Koniec roku może dodatkowo mobilizować do pracy nad sobą i swoimi marzeniami. Gdzie najlepiej szukać motywacji i sposobów na rozwój jak nie na blogach? Mam dla Was 4 najlepsze moim zdaniem blogi o rozwoju osobistym.

Rozwoju osobistego nie należy ściśle przypisywać tylko do samorozwoju, czy zdobywania wiedzy w ściśle określonym kierunku. To co nas otacza, to jak działamy, jakie mamy stosunki z innymi, czy jakich wyborów dokonujemy też jest rozwojem. Poszerzać horyzonty można w każdej dziedzinie życia. To tylko od nas zależy co chcemy zrobić, co zmienić i czego się nauczyć.

Blogi rozwojowe są świetną motywacją do działania nad sobą i pracy ze swoimi celami. Można wyciągnąć z nich cenne wskazówki, które przydają się w wielu dziedzinach życia codziennego. To jak walczymy z nawykami, może umocnić nasz charakter, wzmocnić naszą cierpliwość. Ale nie tylko, takie blogi pomagają nam uświadomić sobie, jak czasem błahe z pozoru rzeczy mają ogromny wpływ na nasze życie. Ponadto dają kopa do zmiany stosunku do samego siebie. Kiedy tylko odpalam jakiś taki blog to nie ma mnie, zatapiam się i chłonę. Niektórzy powiedzą, że to zwykłe porady, które “mydlą oczy,” a ja powiem, że to zależy jak patrzysz i co wyciągasz dla siebie 😉

kaboompics-com_in-the-office
www.kaboompics.com

Top 4 blogi o rozwoju osobistym


Michalpasterski.pl

To jeden z lepszych blogów, jakie do tej pory czytałam o rozwoju osobistym. Konkretna wiedza, a przekaz jasny i zrozumiały. Michał jest autorem książki “Insight. Droga do mentalnej dojrzałości,” oraz coachem i założycielem Life Architect. Można nabyć u niego kursy, które pomagają we własnym samodoskonaleniu. Na jego blogu poruszane są różne tematy związane z rozwojem osobistym. Poczynając od świadomości, związków partnerskich, po bardzo istotne tematy związane naszym systemem edukacji. Niby szeroko, ale wszystko jest powiązane. Bardzo ciekawie i trafnie.

10 rzeczy, które powinieneś przestać sobie robić

13 błędów polskiego systemu edukacji

Rozwoj-i-cele.blogspot.com/

Na tego bloga zaglądam od pewnego czasu. Bardzo podoba mi się styl pisania Emilii. Zgadzam się z tym co napisała: “Głęboko wierzę, że to właśnie rozwój osobisty jest sensem i celem naszego życia.” Odnalezienie swojej życiowej drogi przeważnie zaczyna się od samorozwoju, który później procentuje. Autorka wie jak skutecznie poradzić w trudnych zmaganiach ze sobą. Umie zmotywować do działania i pomaga zajrzeć w głąb siebie.

Uwolnij swój potencjał

Brieftip.pl

Na tym blogu można dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat rozwoju osobistego. Głównie z perspektywy znanych osób. Autor pisze np. o cechach osobowości Hipokratesa, czy przeprowadzonych różnych metodach. Blog zmusza do refleksji nad własnym życiem dając sporą dawkę dobrej wiedzy.

4 typy osobowości wg. Hipokratesa i ich cechy

Rozwojowiec.pl

Chociaż ostatnio blog był trochę zaniedbany to widzę, że znów wraca do działania dlatego postanowiłam go tu dodać. Autor ma ciekawy punkt widzenia, który przekazuje w formie prezentacji. Są to ciekawe slajdy, które obrazują dokładnie to co autor chce nam przekazać. Dzięki temu znacznie łatwiej zapamiętać i wyciągnąć z nich to co dla nas ważne. Można tu odnaleźć praktyczną wiedzę jak wprowadzić do swojego życia trochę zmian i jak się do nich zmotywować.

3 kroki do trwałej zmiany siebie

Czas mija szybko. Może warto pomyśleć o sobie i trochę zainwestować w swój rozwój. Takie blogi potrafią zmotywować i podpowiedzieć jak lepiej działać.

Jestem ciekawa czy znacie te blogi? Jakie jeszcze moglibyście polecić? Jaka tematyka najchętniej Was przyciąga?