Cały ten okres przedświąteczny jest dla mnie bardzo inspirujący. Chciałabym tyle z niego zaczerpnąć, ale niestety, nie zawsze jest na wszystko czas. W codzienności znajduje się chwile na świąteczne akcenty, ale gdyby tak wykorzystać w tym roku grudzień na maksa?

Co roku czekamy na Święta Bożego Narodzenia. Po czym mijają nam, nim zdążymy się nimi nacieszyć. Jednak łapać te magiczne chwile można już wcześniej. Reklamy w TV, wystawy sklepowe i świąteczne piosenki mają nas wprowadzić w świąteczny nastrój – oczywiście mają też nakłonić nas do zakupów, ale ten fakt pomińmy.

Czas mija bardzo szybko. Już mamy grudzień, za chwilę będzie Nowy Rok. Sama nie mogę uwierzyć jak to szybko przeleciało. Faktem jest, że przeważnie nie wykorzystujemy czasu w pełni, tak jak byśmy chcieli. Zawsze jest coś ważniejszego, goni nas jakiś termin. Jesteśmy po prostu zajęci sprawami codziennymi i gdzieś w tych obowiązkach brakuje nam chwili.

Grudzień jest magicznym miesiącem i może warto w tym roku zatrzymać się na chwilę i go w pełni wykorzystać? To zrozumiałe, że nikt nagle nie rzuci pracy, przestanie dbać o dom. Chodzi raczej o wygospodarowanie czasu na to co w tym okresie jest dla nas ważne, co nas napawa dobrą energią.

W dzisiejszych szybkich czasach brakuje nam uważności. Ciągle pędzimy, coś załatwiamy. Nawet w domu. Skoro ten miesiąc ma tyle do zaoferowania może warto się zatrzymać na chwilę? Poświęćmy czas na to, co chcielibyśmy zrobić. Tak z uwagą i zaangażowaniem.

dsc_0131

 

Jak wykorzystać grudzień w pełni?

 

Pierwszą obowiązkową rzeczą jest zrobienie planu. Przy codziennych zajęciach, pracy, pasji, dzieciach nie zawsze jest czas i możliwości na realizację wszystkiego. Dlatego warto to sobie rozplanować. Wtedy dużo łatwiej nam zorganizować czas.  😉

Co roku robię wakacyjną listę To – Do i zawsze sprawdzała się rewelacyjnie. Listy zadań mnie motywują i pomagają mi się zorganizować. Mam poczucie, że dobrze wykorzystałam czas, a i na spontaniczność jest chwila.

Mamy wiele możliwości jeżeli chcemy ten okres spędzić wyjątkowo. Zarówno w internecie, jak i w okolicy jest co raz więcej akcji, w których można wziąć udział w okresie świątecznym. Można w okręgu lokalnym podzielić się dobrym słowem, zaangażować się w zbiórkę żywności, albo po prostu zabrać dziecko na to spotkanie z Mikołajem, które odbywa się za rogiem 😉 Innym pomysłem na dobre wykorzystanie grudnia może być słynny Grudniownik – Kasi, czy Kalendarz adwentowy – Doroty. Takie akcje sprawiają, że zatrzymujemy się na chwilę, czerpiemy radość z tych małych świątecznych momentów. Prócz tego jest wiele okazji przy których możemy wykorzystywać tą grudniową aurę na maksa.

Co jeszcze można zrobić w grudniu…

 

 • wybrać się na jarmark Bożonarodzeniowy,
 • pójść na łyżwy,
 • upiec pierniki,
 • zrobić wcześniej zakupy,
 • oryginalnie zapakować prezent,
 • iść pasterkę, bo czym są Święta bez Boga,
 • ubrać choinkę w rodzinnym gronie,
 • obejrzeć film z świątecznym akcentem,
 • zorganizować przedświąteczne spotkanie ze znajomymi,
 • zrobić prezent handmade
 • zapalić świece w całym domu,
 • wypić gorącą czekoladę z przyprawami korzennymi,
 • własnoręcznie wykonać dekoracje świąteczne,
 • wybrać się na spacer
 • podaruj czas bliskim.

Jak widać możliwości jest wiele. Wszystko zależy tylko od tego na co mamy ochotę i jak zorganizujemy czas. Wiem, że wymówki czasami są silniejsze, albo dopada nas słomiany zapał. Jednak poczucie zmarnowanego czasu jest chyba gorsze. Może więc lepiej docenić to ile mamy propozycji i wykorzystać ten czas jak najlepiej?

Jestem ciekawa czy Wy macie jakieś specjalne plany na grudzień? Jak wyciągacie z niego to co najlepsze? 🙂

Przygotowałam dla Was w wersji PDF Grudniową listę To Do 😉 Śmiało możecie teraz zapisywać co jeszcze chcecie zdziałać w tym miesiącu 😉