www.kaboompics.com

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy sobie życzenia i obdarowujemy się prezentami. No właśnie, a co masz dla siebie? Może w ramach prezentu zrobisz coś zupełnie innego? Mam kilka propozycji – nie do odrzucenia.

Okres świąteczny jest wyjątkowy. Nawet zachowania, które odbiegają od normy, które zezłościłby nas na maksa stają się niezauważalne. Jakoś w tym czasie łagodniejemy. Więcej znosimy i robimy, bo to wszystko dla bliskich. Cudnie, ale co dla siebie? Może jakiś prezent?

Jesteśmy skłonni biegać po galeriach, wydawać sporo kasy po to, żeby sprawić przyjemność bliskiej osobie. Rozumiem to – po to jest ten wspaniały czas, kiedy możemy obdarować ukochane osoby. Jednak nie rozumiem tego dlaczego zaniedbujemy siebie. Nie chodzi tu o materialne sprawy, którymi możemy nacieszyć się przez moment. Kupienie sobie nowej kiecki nic nie daje – jedynie wyglądamy świetnie i cieszymy się nią przez chwilę. Mam tu raczej na myśli pracę nad sobą i poświęcenie sobie czasu na przemyślenia, zmiany.

Grudzień to dobry miesiąc na zadbanie o siebie. Jest on refleksyjny, nastrojowy. Można więc przemyśleć parę spraw. Co prawda czas w tym miesiącu ucieka nieubłaganie szybko, jednak dla siebie zawsze powinniśmy go znaleźć.

Dzisiaj skupię się na niematerialnych prezentach, które możesz sobie ofiarować w tym miesiącu. Niektóre wymagają od nas pracy, inne dobrych decyzji. Ale to tylko od nas zależy jak wygląda nasze życie, wiec może warto zaryzykować?

www.kaboompics.com

Prezenty, które możesz podarować sobie

 

 

1. Rachunek sumienia

Warto przeanalizować ten rok, a może całe swoje dotychczasowe życie? Trzeba uwzględnić tu zyski i straty, ale nie tylko te materialne. Przede wszystkim chodzi o rozliczenie się z naszymi celami, naszą postawą względem bliskich, Boga. Analiza minionego czasu może nas ukierunkować na to co chcemy w nim zmienić zmienić, czy jesteśmy szczęśliwi, czego jeszcze oczekujemy. Tylko i wyłącznie my mamy wpływ na to jak wygląda nasze życie.

2. Czas

Wiem, że często mamy jego niedobór. Jednak skoro zadbamy już o swoje myśli to warto też dać sobie trochę czasu na odpoczynek. W całym tym zawirowaniu trzeba od czasu do czasu poleżeć i nic nie robić. Albo aktywnie odpocząć i zrobić domowe SPA, wybrać się do sauny, na masaż. Zrobić coś tylko dla siebie. To dobrze wpłynie na nasze samopoczucie.

3. Wybaczenie

Najlepszym prezentem jaki możesz sobie dać to wybaczenie. Wybaczenie nie tylko innym, ale przede wszystkim sobie. Rozpamiętywanie złych momentów, nawracające negatywne słowa tylko źle wpływają na nas. Męczą. Lepiej przeanalizować sytuację i zażegnać żale. Gdy się w to zagłębimy to pewne sprawy z perspektywy czasu będą się nam wydawać błahe. Taki krok pomoże nam iść do przodu.

4. Rozmowa z dawnym znajomym

Niestety często kontakty urywają się z braku czasu, albo przez jakąś błahostkę. Po upływie czasu zdajemy sobie sprawę, że niektóre spory powstały przez głupoty. Nie ma nic ważniejszego niż ludzie, bliscy, a okres świąteczny sprzyja łagodzeniu spraw. Ten czas trzeba wykorzystać.

5. Zmienić nawyki

Kto próbował ten wie, że zmiana nawyków wcale nie jest taka łatwa. Często powracamy do starych zwyczajów, gdy tylko przestaniemy się kontrolować. Grudzień to dobry czas na takie zmiany. Nie ważne co chcemy zmienić, czy to są nawyki żywieniowe, myślowe, ruchowe itp. Chodzi o to, że grudzień to dobry czas na zmiany. W styczniu wiadomo jest motywacja. Zacznie się przecież Nowy Rok i każdy działa z postanowieniami. Jeżeli chce się zmian to nie ważne jest, kiedy się zacznie. W okresie świątecznym powiedziałabym, że znacznie łatwiej zacząć. Np. jeżeli chodzi o potrafi wigilijne – można poeksperymentować i zrobić wszystko w zdrowej wersji. W tym czasie jesteśmy jak już wspomniałam bardziej przychylni, więc może warto to wykorzystać? Wystarczy tylko chcieć 🙂

To najlepsze prezenty jakie możemy sobie ofiarować. Dlatego ogromnie Was namawiam, żebyście spróbowali powalczyć ze sobą. Nie od juta, nie od Nowego Roku – na przekór właśnie teraz.

Jestem ciekawa Waszego zdania, co myślicie o takich prezentach? Co chcecie zrobić dla siebie w tym roku ?