Wszystko co może pomóc nam wyrwać się z marazmu, wprowadzić trochę zmian w życiu czy podnieść nas na duchu jest warte zagłębienia się. Dzisiaj mam dla Was 3 tytuły książek, które pomogą zmienić sposób myślenia

Książki psychologiczne to mój ulubiony gatunek. Zawsze znajdę w nich coś wartościowego i podnoszącego na duchu. Wiem, że wiele osób ich nie lubi i twierdzi, że to stek bzdur. Jeżeli nie czyta się ich w odpowiedni sposób i nie stosuje się zalecanych porad, to na pewno nic im takie książki nie pomogą. O tym jak czytać książki rozwojowe pisałam całkiem niedawno. Skoro już się za nie bierzemy, to warto zrobić to porządnie.

Nie tylko książki psychologiczne mogą nas zmotywować do zmian i wprowadzić trochę optymizmu do naszego życia. Również beletrystyka może zmienić nasze postrzeganie codzienności, czy nastawienie. Niektóre książki są tak ciekawie napisane, że historie potrafią “wyryć” się w naszej głowie. Inne pozycje zawierają cytaty, ćwiczenia, które pomagają wprowadzić trochę szczęścia do codzienności.

 

3 książki, które pomogą pomogą zmienić sposób myślenia

 

Regina Brett “Jesteś cudem”

Książka to zbór felietonów, które udowadniają nam co jest tak naprawdę ważne w życiu. Nie ma tu gotowej recepty na szczęście, ale urywki potrafią zmusić do przemyślenia pewnych spraw. Autorka udowadnia, że szczęście to nie tylko wypasiony samochód, nowy dom, czy markowe ciuchy. To coś głębszego, które można odkryć dzięki małym codziennym drobiazgom. Czasami wystarczy niewiele, żeby zmienić podejście do świata, spojrzeć bardziej optymistycznie.

Cud jest w nas trzeba to tylko odkryć i działać zgodnie ze sobą. Wydaje nam się, że wiele rzeczy jest oczywiste tylko dlaczego tak szybko o nich zapominamy? Niuanse sprawiają, że żyje nam się lepiej, a my zamiast je wykorzystać, puszczamy w niepamięć.

Dale Carnige “Jak przestać się zamartwiać i zacząć żyć”

Książka ta wpływa na nasze myśli na temat zmartwień. Zawarte w niej wskazówki na dłuższą metę pomagają nam poradzić sobie z problemami i okazuje się, że wcale nie są one aż tak poważne, jak wdaje się nam na początku. Poradnik zmienia nasze nastawienie w stosunku do zmartwień i przez to pozytywniej podchodzimy do atakujących nas informacji z otoczenia.

Poradnik ten pokazuje jak szybko można “wyleczyć się” z analizowania wszelakich problemów. Zawarte w nim wskazówki pomagają żyć spokojniej. Zdecydowanie trzeba do niej wracać, myślę nawet, że mogłaby być spokojnie szkolną lekturą.

N. V. Peale “Moc pozytywnego myślenia”

Książka, która dodaje wiary w siebie, inspiruje do zmian i podnosi na duchu. Bardzo przydatna w ciężkich okresach życiowych. Pokazuje czytelnikowi w jaki sposób działają nasze myśli, jak wpływa na nas modlitwa, wizualizacja. Tak naprawdę to wszystko się zaczyna właśnie od myśli, a od nas zależy jaki kierunek wybierzemy. Oczywiście nad myślami trzeba ciągle pracować, bo negatywne wracają jak bumerang i próbują na siłę rozgościć się w naszym umyśle.

Techniki przedstawione w książce pomagają wprowadzić zmiany w naszym myśleniu i nastawieniu. Pobudzają do działania. Autor wspomina o naszym niskim poczuciu wartości, strachu przed życiem i zamknięciem się na ludzi. Pozycja rzeczywiście potrafi natchnąć optymistycznie i wprowadzić małe zamieszanie w naszym życiu

 

Przedstawiłam Wam dzisiaj 3 książki, które rzeczywiście pozytywnie wpłynęły na mnie i na moje myśli. Nie raz, nie dwa na pewno wrócę do wybranych fragmentów, bo do takich pozycji trzeba wracać. Chyba zbyt mało się o nich mówi, a w szkołach nie uczą jak poradzić sobie z destrukcyjnymi myślami, czy zmartwieniami.

 

Znacie te książki? Może macie inne ciekawe pozycje, które pomogą zmienić sposób myślenia?