Cała blogosfera już huczy o prezentach na zbliżające się Walentynki. Z pewnością wybierzemy coś dla bliskiej osoby, bo prezenty są na każdą kieszeń. Jednak można dać sobie też coś, co zupełnie nic nas nie kosztuje…

Walentynki to taki specyficzny dzień. Jedni go kochają, inni nienawidzą. Myślę, że nie ma nic złego w podarowaniu prezentu bliskiej osobie, czy zabraniu na kolację. Tylko, żeby to nie przesłaniało nam sensu tego święta, bo przecież cały rok możemy być dla siebie kochani, życzliwi, czy serwować sobie pyszności do łóżka. Chodzi o to, żeby w Walentynki pobyć trochę ze sobą. 😉

Czas

W tym dniu zakochani powinni podarować sobie czas. W dzisiejszych czasach każdy z nas jest zalatany. Ledwo wstaniemy, już kładziemy się do łóżka. To przez natłok obowiązków praca, dom, pasje, zajęcia, dzieci i nie twierdzę, że kiedyś nie było tylu zajęć. Tylko jakoś inaczej to wszystko funkcjonowało. Większość z nas nie ma czasu, żeby po prostu usiąść i ze sobą spokojnie porozmawiać, pośmiać się, pobyć. Niby spędzamy ze sobą wieczory, ale to trzeba coś posprzątać, to wyprasować. Kiedy jednak możemy wartościowo spędzić chwile – oglądamy tv, przeglądamy portale społecznościowe. To nie jest czas, który coś wnosi dla związku.

Walentynkowy czas przeznaczmy dla siebie. Wspólna kolacja, upieczone ciacho, kino – wszystko jest ok – nawet prezenty. Tylko oprócz tych materialnych rzeczy niech będzie jeszcze coś tylko dla Was.

Idealny prezent na Walentynki

 

Nie wszyscy kochają Walentynki

 

Kocha się cały czas, a nie w roku jeden raz

Te i podobne już słowa słyszałam milion razy. Zgadzam się, że na co dzień powinniśmy być dla siebie życzliwi, kochani i okazywać sobie miłość. Walentynki nie powinny być jedynym dniem w roku kiedy się staramy. Powinniśmy ciągle dbać o wspólne chwile, o nasz związek. Jednak skoro Walentynki już się przyjęły to czemu nie skorzystać z tego całego zamieszania?

Oczywiście można z ponurą miną westchnąć, że to takie powierzchowne, materialne święto. Ale kto je takim czyni? Często właśnie robią to Ci, którzy myślą, że kupią drogi perfum i po sprawie. Spełnili swoje zadanie, odbębnili święto. Tylko nie o to w tym wszystkim chodzi. Czas jest najcenniejszym prezentem jaki możemy podarować drugiej osobie. Dlatego można inaczej, można ofiarować coś więcej. Wykorzystać ten wspólny czas na to co zawsze chcieliście zrobić razem, albo wybrać się w ciekawe miejsce. To taka dodatkowa motywacja, gratisowy moment tylko dla Was.

Walentynki to też dobry czas aby pozwolić sobie wspólnie odpocząć. Taki dzień/popołudnie bez zaglądania do komputera, telefonu, wracania do dokumentów z pracy. To ma być po prostu wspólne leniuchowanie, nie robienie nic. Świat się przecież nie zawali, a związkom zdecydowanie się to przyda.

Zadbajcie o czas spędzony w Walentynki. Nie podążajcie ślepo za modą i nie wciskajcie kolejnej bombonierki, która ma rzekomo załatwić sprawę. Czekoladki są okej, ale tylko wtedy, kiedy zjecie je razem po kocem z gorąca herbatą i uściskiem Waszych rąk. Czas. Wspólny czas buduje szczęśliwy związek. To jeden i najważniejszy prezent jaki powinniśmy dać bliskiej osobie na Walentynki.

Jestem ciekawa jaki jest Wasz stosunek to walentynek?