Książka “Niemożliwe. Pokonaj Ego. Żyj bez granic” przyciągnęła mnie w bibliotece. Nigdy nie słyszałam ani o niej, ani o autorze książki, ale już na wejściu wiedziałam, że muszę z nią wyjść. Tylko czy niemożliwe rzeczywiście okazało się możliwe?

Książka D. Piątkowskiego zdecydowanie pomaga spojrzeć z innej perspektywy na wiele spraw. Między innymi na nasze Ego, nasze postrzeganie innych osób, czy nawet wychowanie dzieci. Znacie mnie i wiecie, że bardzo lubię tego typu książki i czytałam ich wiele. Jednak ta pozycja zdecydowanie przoduje. Prosty i jasny przekaz dający kopa do zmian w życiu, czego chcieć więcej? Autor uświadamia nam gdzie leży “problem,” a my sami w trakcie czytania dostrzegamy co możemy zrobić, żeby zmienić swoje nastawienie, swoje życie.

Niemożliwe. Pokonaj Ego.

Autor odrywa przed nami Ego, które jest sprawcą wszystkich negatywnych myśli, nawyków, emocji i zachowań. Najważniejsze to uświadomić sobie o jego obecności. Wtedy łatwiej nam je pokonać, zmagać się ze swoimi utartymi przekonaniami.

Niemożliwe. Pokonaj Ego. Żyj bez granic - recenzja

Dlaczego jesteśmy tacy, jacy jesteśmy

Jesteśmy tacy jak nas ukształtowały życiowe doświadczenia. Od dziecka chłonęliśmy jak gąbka zachowania, nawyki rodziców, czy też nauczycieli. Z tego stworzyła się nasza osobowość. Co prawda kształtuje się ona cały czas, bo życie ciągle nas doświadcza. Nagły wypadek, utrata kogoś bliskiego, wygrana na loterii wszystko to może wpłynąć na nas – na to jakimi jesteśmy ludźmi. W dorosłym życiu w dużej mierze na to jak się zachowujemy wpływa nasze otoczenie: nasi przyjaciele, współpracownicy.

Autor książki uświadamia nas, że możemy odmienić swoje życie, zmienić utarte dotychczas nawyki. Wszystko to dzięki uzmysłowieniu sobie istnienia Ego. To właśnie przez Ego działamy jak z automatu. Zachowujemy się, myślimy, odczuwamy wszystko tak, bo tak nas “zaprogramowano.” Świadomość istnienia Ego w dużej mierze pomaga zwalczać te negatywne i niechciane kody.

Podoba mi się podejście autora aby nie oceniać innych, bo wszystko jest naszym subiektywnym odczuciem. Na każde zdarzenie można spojrzeć zupełnie z innej strony. Osoba, której kiedyś nie akceptowaliśmy, albo zazwyczaj nam podpadła może dzisiaj być już zupełnie innym człowiekiem. Kształtują nas sytuacje życiowe, zmieniają one nasze postrzeganie codzienności.

Niemożliwe okazuje się być bardzo możliwe. Jeżeli tylko tego chcemy i weźmiemy wszystko w swoje ręce. Siła jest w nas, a zmiana na wyciągnięcie ręki.

Książka Niemożliwe zdecydowanie dodaje motywacji do zmian w życiu, w naszym myśleniu. Mimo, że jest wiele książek tego typu, to chyba żadna nie przemawia do mnie jak ta. Siła tkwi w prostocie. Każdy podrozdział jest poprzedzony cytatem, albo myślą i zawsze jest to trafne w 100%. Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Zdecydowanie sięgnę po kolejną pozycję D. Piątkowskiego.

Czytaliście może tę książkę? Co o niej myślicie?