Wiosną nie tylko roślinność budzi się do życia. My również próbujemy wyrwać się z zimowego letargu i wprowadzić do naszej codzienności trochę zmian, trochę świeżości. Kursy to świetny sposób na poszerzanie horyzontów. Przygotowałam dla Was zbiór darmowych szkoleń online, kursów pomocnych w blogowaniu i ebooki do ściągnięcia za free.

Kursy online są o tyle dobre, że można je zrobić bez wychodzenia z domu, nawet z dzieckiem na rękach. To idealna opcja dla mam, które chcą się przebranżowić, podszkolić czy po prostu chcą się nauczyć czegoś nowego. Co lepsze niektóre z tych kursów dają certyfikat po ich ukończeniu. Można więc to później wykorzystać w swoim CV i nie tylko.

Opcja nauki w domu jest dla mnie świetnym rozwiązaniem. Robiłam kiedyś takie kursy na studiach. Podoba mi się to, że zaczynam i kończę kiedy chcę. Nie ma konkretnego terminu kiedy trzeba ukończyć cały kurs, więc dopasowuje go sobie do codzienności i różnych niespodzianek 😉 Minusem tego może być odpuszczenie w trakcie kursu, ale wierzę, że jak ktoś chce się rozwijać to i motywację do pracy znajdzie.

W czasach internetu świat tak na prawdę stoi otworem. Można spełniać marzenia zawodowe nie wychodząc z domu, oczywiście są też kursy płatne, ale to już zależy co chcemy zrobić i co jest aktualnie dostępne. Nagle można zacząć być grafikiem komputerowym, bo szkoleń w tym kierunku jest mnóstwo. Jeżeli od zawsze kogoś to kręciło, ale jednak studia nie wyszły, albo po drodze wpadło coś innego jest opcja żeby do tego wrócić.

Poszerzanie horyzontów otwiera nas na nowe możliwości. Dzięki kursom nabywamy umiejętności obsługi różnych programów, ale też otrzymujemy konkretną wiedzę. Może się nagle okazać, że dzięki temu jesteśmy bardziej atrakcyjni dla naszego potencjalnego pracodawcy.

Zebrałam dla Was kilkadziesiąt kursów w sam raz na wiosenny rozruch. Każdy znajdzie coś dla siebie jeśli tylko chce, zachęcam Was do brania udziału. Sama jestem w trakcje jednego kursu i muszę przyznać, że mam ochotę na więcej. Na samym końcu zebrałam darmowe kursy, które mogą przydać się przy blogowaniu i rozwojowe/biznesowe e-booki do ściągnięcia za free.

 Zbiór darmowych szkoleń online, kursy w blogowaniu i ebooki

Zbiór darmowych szkoleń i kursów online

 

Kursy na platformie Akademia PARP

To jedna z największych platform prowadzących darmowe kursy online, kursy są współfinansowane ze środków UE. Mają ogromny wybór szkoleń, zebranych w 5 kategoriach: Zagadnienia finansowe i prawne, Zarządzanie strategiczne i operacyjne, Marketing i sprzedaż, Wiedza ogólna i otoczenie biznesu, Szkolenia dla szkoleniowców. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie z pośród tych kursów, a po ukończeniu jednego otrzymujemy Certyfikat.

Szkolenia z Akademia Rozwoju

Akademia proponuje kursy z takich zagadnień jak: Misrosoft SQL, Exel, E-commerce, Photoshop, Sprzedaż. Szkolenia kończą się certyfikatem, którego przygotowanie i przesłanie kosztuje 9 zł + Vat.

Kursy online NetAkademia

Kursy na tej platformie również kończą się certyfikatem. Wybór nie jest tak duży jak przy pierwszej platformie. Można znaleźć tu kursy np. Planowanie kariery, Internet dla seniorów.

Centrum Edukacji

Ta platforma również wysyła certyfikaty po ukończeniu kursu. Wybór w różnych kategorii np. Zawody przyszłości, Językowe, Zarządzanie, Informatyka, Nowe technologie itp.

Szkolenia Eurokobieta

Szkolenia w różnych dziedzinach, takich jak: prowadzenie biura, podstawy grafiki komputerowej, technologie sieciowe. Kursy typowe dla wspomagania pracy przed komputerem. Każdy kończy się certyfikatem.

Kursy na Aktywizacja.Edu

Tu można znaleźć kursy z SEO, księgowości małej firmy, ale także grafiki komputerowe, ECDL i kilka innych. Chyba po skończeniu obecnego kursu zrobię sobie ten z wprowadzenia do SEO, bo ciągle w tym temacie mam braki.

Kursy Piotrkowskiej Platformie

Platforma przeznaczona dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego, dlatego jeżeli chcemy wziąć udział to trzeba wpisać kod pocztowy 97-300. Spora baza kursów. Poczynając od zupełnie podstaw obsługi pakietu Office po kursy językowe.

Eszkolenia24

Na tej stronie można zrobić sobie darmowy kurs z WordPressa, który przyda się przy prowadzeniu bloga 🙂 Ponad to sporo ciekawych kursów np. z dziedziny fotografii, BHP, Nieruchomości. Coś zupełnie innego niż dotychczas.

EduMach

Darmowe kursy dla nauczycieli

Intelektualnie

Darmowy kurs szybkiego czytania

Czytaj za free

Kurs montażu filmów

Przydatne kursy przy blogowaniu

Budowanie stron internetowych, WordPressa Wprowadzenie do SEO
Pozycjonowanie Pozycjonowanie
Google Analitisc Mapy myśli
Jak zdobyć uwagę klientów w SM Canva
Pisanie bezwzrokowe

Darmowe e – booki

P. Adamczyk “11 niezmiennych zasad skutecznego działania” J. Kotrabiński “Sztuka Marketingu
Praca zbiorowa “Projekt książka” K. Trybulski “Cytaty ludzi sukcesu”
S. Schabowski “Psychologia osiągnięć” M. Kijak “Stres”
M. Kijak “Sztuka wyznaczania i osiągania celów” M. Skwarek “Recepta na kryzys”
A. Kądziołka “Jak zwiększyć ruch na stronie WWW” T. Szopiński “Efektywne zarządzanie czasem”
A. Kądziołka “Najważniejsze narzędzia w ebiznesie”

Możliwości jeżeli chodzi o rozwój osobisty w domu jest bardzo wiele. Kursów online jest szeroka gama od podstaw pracy biurowej, fotografii, po grafikę komputerową czy BHP. Wystarczą tylko dobre chęci i dobra organizacja pracy. Wszystko jest za darmo, więc praktycznie kosztów brak. Myślę, że każdy z tych opcji znajdzie coś dla siebie.

Bierzecie udział w takich kursach? Jakie są Wasze doświadczenia ze szkoleniami online? Znaleźliście coś dla siebie?