Okres wakacyjny, urlopowy wcale nie musi opierać się tylko na ciągłym odpoczynku i nic nie robieniu. Wręcz przeciwnie można mieć kreatywne i pozytywne lato i wprowadzić do swojej codzienności trochę świeżości.

Większość osób w trakcie urlopu wyjeżdża albo remontuje mieszkanie. Odpoczynek, reset jest jak najbardziej potrzebny po całym roku codziennej pracy. Wyjazd, zmiana otoczenia na kilka dni wpływ na nas dużo korzystniej niż spędzone całe 2 tygodnie na nic nierobieniu.  Nie trzeba przecież od razu wylecieć na Malediwy żeby się naładować 🙂

Można też ten czas wykorzystać na wprowadzenie do naszego życia trochę nowej energii. Zająć się sprawami zupełnie odmiennymi niż dotychczas i doświadczyć czegoś nowego. Kto wie, może uda się odnaleźć swoją pasję, przywrócić równowagę w życiu, albo poznać kogoś ciekawego. Często w urlopie standardowo czytamy książki, wyjeżdżamy w znane nam miejsca, remontujemy, sprzątamy, gotujemy. Może to dobry czas na eksperymenty np. kulinarne?

pomysli-na-kreatywne-lato

6 pomysłów na kreatywne i pozytywne lato

Poszerzanie horyzontów i kurs online

W ciągu całego roku często ciężko się zorganizować czasowo, żeby zrobić kurs online. Wakacje to dobry czas na takie poszerzanie wiedzy, bo kurs jest elastyczny i sami dobieramy sobie kiedy i jak długo chcemy się uczyć. Można go zrobić w 2/3 dni, a można rozłożyć w czasie: codziennie dając sobie godzinkę. Kursy online są świetną alternatywą standardowej nauki i można je robić wszędzie.

Nauka online może być początkiem zmiany kwalifikacji, pracy, ale też odkrycia swojej pasji, czy po prostu poszerzenia swoich dotychczasowych informacji w danym temacie. Jeżeli nie wiecie jaki kurs wybrać, a nie chcecie wtopić pieniędzy to odsyłam Was do mojego e-booka na ten temat.

Eksperymenty

Totalna dowolność jeżeli chodzi o modę, kuchnię, makijaż. Poznawanie nowych smaków bywa inspirujące, kiedy mamy czas na gotowanie mogą powstać same pyszności. Jest też więcej czasu, żeby zadbać, aby nasza dieta była zdrowa. W internecie można znaleźć masę ciekawych przepisów, więc nic tylko próbować. Urlop to czas, kiedy można pobawić się trendami, pozmieniać trochę swoją garderobę. Może nagle odkryje się swój styl, albo całkowicie zrezygnuje z jakiś rzeczy.

Ograniczenie informacji

Od dłuższego czasu nie oglądam wiadomości, raz po raz zerknę, albo przeczytam w internecie coś na temat, który mnie wyjątkowo interesuje. Ogólnie odpuszczam wiadomości, bo nie ma w nich nic budującego, wszędzie zło, wojny, polityka. Wiem, że świat nie jest kolorowy, ale nie zamierzam sobie dowalać.

Tu mam także na myśli ograniczenie internetu i SM. Rezygnacja z czasu przed komputerem na rzecz aktywności na świeżym powietrzu i robieniu czegoś dla siebie. Można sobie ustalić plan blogowy, społecznościowy, tak żeby nie tracić cennych chwil. Dobrze znam ból kiedy wchodzę na FB i mija godzina, bo coś mnie wciągnęło 😉

Marzenie

Kiedy mamy czas możemy zająć się sobą i pozwolić sobie na to, czego tak naprawdę chcemy. Urlop to dobry czas na realizację swoich marzeń. Wyjazd z nieznane, koncert idola, skok ze spadochronem, jak nie teraz to kiedy? A może chcesz założyć własny biznes? Jest czas, można rozeznać teren, przygotować bazę, stronę. Zawsze marzyłaś żeby pisać? Załóż bloga, prowadź dziennik. Wszystko zależy tylko od naszego marzenia, jest czas więc trzeba go wykorzystać.

Tu i teraz

Nauka uważności wcale nie jest taka łatwa, powiedziałabym nawet, że trzeba poświecić sporo czasu żeby nam “weszła w krew.” Jednak uważność wycisza, pomaga się lepiej koncentrować i zachować równowagę w życiu. Wyciszenie i skupienie się na tym, co dla nas ważne, przyglądaniu się codzienności pomaga w świadomym życiu.

Hand made

Robienie na drutach, tworzenie biżuterii, szycie ubrań, przerabianie starych mebli te zajęcia zdecydowanie świetny sposób na inaczej spędzony czas niż dotychczas. Może coś zagości w naszym życiu już na zawsze, a jeśli nie to nabędziemy kilka fajnych rzeczy, poznamy nowe osoby i zdobędziemy nowe doświadczenia. Warto robić coś nieszablonowego.

To moich kilka pomysłów jak można kreatywnie i pozytywnie spędzić lato. Najważniejsze jest w tym wszystkim to, abyśmy czuli się dobrze sami ze sobą, a to, co robimy dawało nam radość. Ja w tym roku stawiam na kurs online, fotografię, trening uważności i w miedzy czasie kulinarne eksperymenty. A Wy?

Macie jakieś sprawdzone pomysły na to, aby lato było pełne pozytywnej energii i kreatywnych pomysłów?