Kursy online są coraz bardziej popularne na naszym rynku, chociaż i tak spora część społeczeństwa podchodzi do nich z dystansem. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ często trafiamy na kursy kiepskie i pozbawione jakiejkolwiek merytorycznej wiedzy, dlatego ważne jest ich dopasowanie do nas. Dzisiaj jednak skupimy się na tym jakie umiejętności możemy zdobyć dzięki nauce online.

Zacznę od tego, że tyle ile kursów na rynku tyle opinii o nich. Często stwierdzamy, że kurs jest słaby, a tak na prawdę to my nie dopasowaliśmy się do niego. Od tego dopasowania dużo zależy, bo czasami nasza wiedza w danym temacie przewyższa to, co zawarte jest w kursie. Jeżeli kupujemy kurs z konkretnej kategorii, to lepiej zagłębić się czy poszczególne tematy nie powielają się z naszą wiedzą. Inaczej zakup może okazać się wyrzuceniem pieniędzy w błoto. W taki sposób powstają kiepskie opinie o nauce online. Zakup często jest nie przemyślany, jak wybrać wartościowy kurs online znajdziecie w moim mini poradniku.

Pewnie zastanawiacie się, czego same podejście do nauki online może nas nauczyć, oprócz przekazania konkretnej wiedzy w danym temacie. Kursy online pomagają nam nabyć nowych umiejętności, które mogą nam się przydać w codziennym życiu. Im bardziej zagłębiamy się w temat i zaangażujemy tym więcej możemy na tym skorzystać.

Nauka online wymaga od kursanta sporego zaangażowania i poświęcenia. Czas, którym dysponujemy niestety jest ciągle dobrem deficytowym 😉 Kursy online mogą pomóc odkryć nam nowe umiejętności i rozwinąć swoje predyspozycje. Nie chodzi już tylko o zdobytą wiedzę, ale również o naszą codzienność

Jakie umiejętności możemy zdobyć dzięki nauce online?

 

Samodyscyplina

Ciężko nam o nią na co dzień 😉 Dlatego wypracowanie jej sobie jest bardzo cennym dodatkiem do nauki online. Wiadomo, że po powrocie z pracy, trzeba ogarnąć dom, zająć się obowiązkami, dziećmi i nie w głowie już nam żadna nauka. Chociaż bardzo chcemy, po prostu brakuje nam motywacji i odpuszczamy. Pilnowanie siebie, ustalanie nauki jako priorytetu do kalendarza i dbanie o systematyczność wyrabia w nas automatyczne podejmowanie lekcji. Sporo z nas zniechęca się na samym początku, jednak kiedy potrafimy sie sami zmotywować i zdyscyplinować to wszystko idzie łatwiej. Praktyka czyni mistrza.

 

Organizacja czasu

Rozpoczęcie nauki online wiąże się z tym, że trzeba poświęcić na nią czas.  Praca, obowiązki domowe to jedno, a nauka online to drugie. Połączenie tego może być początkowo wyzwaniem dla niektórych ludzi, ale zdecydowanie przekłada się to na lepszą organizację czasu. Dzięki temu nabywamy umiejętnego wykorzystywania chwili i dzielenia zadań tak, aby wykorzystywać czas. Niestety doby nie da się wydłużyć, a dzięki temu możemy szybko przetestować różne rozwiązania i wyrobić sobie swój

Rozwój kompetencji

Zetknięcie z nauką online może poszerzyć naszą wiedzę i umiejętności w zakresie obsługi nowych technologii. To taka motywacja, żeby być na bieżąco ze sprawami komputerowymi.

Może w obecnych czasach to dziwnie zabrzmi, bo przeważnie każdego z nas na co dzień “dotyka” technologia, ale są ludzie objęci wykluczeniem cyfrowym. Czyli tacy, którzy kompletnie nie znają się na technologii i z niej nie korzystają. Dlatego robienie kursów online trochę pomaga w walce z tym, bo każdy kto chce się czegoś nauczyć w ten sposób, a nie jest biegły w obsłudze komputera, może poprawić swoje umiejętności.

Jak widać nauka online daje nam nie tylko konkretną wiedzę w danej dziedzinie, ale rozwija w nas także inne umiejętności. Dlatego nie tracimy nic korzystając z usług online. Największym problemem jest właśnie dopasowanie tego kursu, a później już gdy mamy to czego chcemy to i zmotywować się jest łatwiej do pracy.

Jak myślicie, jakie jeszcze umiejętności możemy zdobyć dzięki nauce online?