Każdy rok daje nam coś nowego, każdy dzień sprawia, że możemy się czegoś nauczyć. Tylko czy my odpowiednio z tego korzystamy? Jesteśmy otwarci wyciągać lekcje z każdego doświadczenia?

 

Każdemu z nas z wiekiem zaczyna przybywać przemyśleń i mądrości, które udało się do tej pory nabyć. Niestety nie zawsze to wykorzystujemy. Często nasze spostrzeżenia umykają wraz z chwilą, w której kończy się dana sprawa. Życie nie jest skomplikowane. Powiedziałabym nawet, że to my je komplikujemy swoim zachowaniem, nastawieniem do codzienności i nie wyciąganiu lekcji z doświadczeń życiowych.

Może moje rady, które dałabym sobie młodszej mnie wydadzą się Wam banalne. Niech będą! Oczywiste, oczywistości są ważne w życiu, a my tak mało zwracamy na nie uwagi. Często jest tak, że wiemy o czymś, ale dopiero słowo spisane, przeczytane, wydrukowane sprawia, że zamienia się nasze myślenie w tej kwestii. Sprawia, że zaczynamy w to wierzyć.

 

28 rad dla młodszej mnie

 1. Nie przejmuj się opinią innych, tak naprawdę inni myślą o nas dużo mniej niż nam się wydaje. Nie jesteśmy centrum, a wszystkie oczy nie są skierowane tylko na nas.
 2. Odpuszczanie sobie wcale nie znaczy, że marnujesz czas, albo nie wykorzystujesz swojej szansy. Są dni kiedy można się spiąć i działać, a są dni kiedy trzeba odpuścić. I nie ma w tym nic złego. Świat się nie zawali.
 3. Wszystko co wysyłasz wróci do Ciebie.
 4. Przez większość czasu zamartwiasz się i skupiasz na rzeczach, które nigdy się nie wydarzą. Jeśli coś się stanie, to i tak z innym rezultatem. Szkoda czasu na gdybanie i snucie wyimaginowanych rozwiązań.
 5. Nie zadowolisz wszystkich! Nawet nie próbuj tego robić, ile ludzi tyle oczekiwań. Najważniejsze, żeby wszystko, co robisz było zgodne z Twoimi przekonaniami.
 6. Zacznij planować i zobacz jak ułatwia to organizację życia.
 7. Uśmiechnij się!
 8. Relacje wymagają zaangażowania. Nie da się mieć przyjaciół nie dbając o kontakt i o siebie wzajemnie. Dobre stosunki z ludźmi wymagają podjęcia inicjatywy.
 9. Nie bądź taka uparta, przez tę cechę tylko się traci.
 10. Zrobione jest lepsze od doskonałego.
 11. Przestań się bać. Kto nie ryzykuje nie pije szampana, jeżeli nie teraz to kiedy? Gdy będziesz grubo po 50-tce? Próbuj, eksperymentuj i odkrywaj swoje. Trzeba sobie trochę poluzować i nabrać dystansu. To jedyny sposób na branie od życia tego czego się chce.
 12. Korzystaj z szansy jakie daje Ci życie.
 13. Badaj się regularnie. Napominania o wizytach nie są tylko fanaberią innych, ale troską o Twoje zdrowie.
 14. Nie zniechęcaj się zbyt szybko, na niektóre efekty trzeba poczekać trochę dłużej. Nie od razu Rzym zbudowano.
 15. Zacznij się ruszać. Aktywność fizyczna jest źródłem dobrego samopoczucia, którego często brakuje młodym ludziom.
 16. Uwierz w siebie!
 17. Wierz, że muzyka dodaje Ci energii, poprawia humor – wykorzystaj to.
 18. Nie myśl o swoich marzeniach, że są głupie i nigdy się nie spełnią. Próbuj.
 19. Zrezygnuj z ludzi, którzy ciągną Cię w dół i wykorzystują. Nie będzie ich z Tobą w przyszłości.
 20. Dbaj o siebie to zaprocentuje.
 21. Czytaj.
 22. Nie stresuj się tak, nie musi być idealnie, żeby było dobrze.
 23. Nawet najmniejszy sukces to okazja do świętowania.
 24. Zacznij być wdzięczna.
 25. Pozwalaj sobie na przyjemności i nagradzaj się.
 26. Gdy podróżujesz to korzystaj z tego. Czerp informacje, pytaj, smakuj lokalnych rzeczy. Jedzenie nie kończy się na frytkach 😉
 27. Wyciągaj naukę z niepowodzeń.
 28. Pamiętaj! Szczęście jest tylko kwestią wyboru!

 

Czego sobie życzę na te urodziny?

Życzę sobie, żeby wszystkie marzenia kłębiące się w głowie stały się rzeczywistością, żeby codzienność była dla mnie kolorowa, a ludzie, których spotkam jeszcze w życiu byli po prostu dobrzy. Żeby mimo upływających lat zawsze mieć w sobie tą świeżość i nie zapomnieć w pędzie codzienności o tym, co jest ważne.