Jest grudzień, jest lista prezentów. Każdy z nas myśli o tym czym obdarować bliskie osoby. Dzisiaj przychodzę do Was z pomysłami dla pasjonata rozwoju osobistego.

 

Kupowanie prezentów czasami przychodzi nam łatwiej czasami gorzej. Wszystko zależy od tego kogo mamy obdarować. Dużo łatwiej jest kupić coś osobie, która ma pasję. Tematycznych rzeczy jest ostatnio mnóstwo, więc wystarczy tylko wiedzieć co to za hobby. Wtedy też w dużej mierze prezent okaże się trafiony,przydatny Inaczej jest w przypadku gdy mamy obdarować kogoś i kompletnie nie znamy zainteresowań, ale też wszystko zależy od osoby. Jedni cieszą się z kompletu kosmetyków, inni z ekskluzywnej biżuterii.

Dzisiejsze zestawienie to zbiór rzeczy, z których będzie zadowolony każdy fan rozwoju i każdy, kto choć trochę lubi poszerzać swoje horyzonty.

 

Pomysł na prezent dla pasjonaty rozwoju osobistego

Książki

Książka to zawsze dobra opcja na prezent, a zwłaszcza dla zainteresowanych rozwojem osobistym.

Jestem zdania, że nie ma czegoś takiego jak za dużo książek. To, co nam zalega zawsze można oddać, wymienić albo sprzedać. Książki u mnie ciągle są w obiegu.

Dla pasjonata rozwoju osobistego książki pozwalają nie tylko się odprężyć, ale przede wszystkim zdobyć konkretną wiedzę, rozwinąć swoje umiejętności. To nie tylko samo czytania to także praca z nią. Wszystko zależy tylko od tego jaką książkę wybierzemy.

Gadżety i gry

Gadżetów o rozwoju osobistym jest mnóstwo. Można podarować bliskiej osobie kubki, plakaty z motywującym przesłaniem. Jak również kompletnie nie nawiązujące do rozwoju np. papcie, koszulki ale z postacią, która jest guru dla obdarowanego.

Uwielbiam gry planszowe i nie tylko w okresie jesienno – zimowym. Wieczory spędza się w domu i zawsze można wygospodarować na to chwilę. Dlatego różnego rodzaju gry logiczne, pomagające w myśleniu, zapamiętywaniu, kojarzeniu również się sprawdzą.

Szkolenia i kursy

To droższa opcja prezentowa, każdy z inwestujących w siebie doskonale o tym wie. Natomiast to też jedna z tych najbardziej zaskakujących prezentów.

Szkolenia i kursy można dobrać do możliwości przyszłego kursanta. To wszystko zależy od tego jak dysponuje czasem, czy jest mobilny, gdzie mieszka. Dlatego jest kilka opcji: szkolenia na żywo, kursy online, a nawet bony prezentowe na kurs.

Taki prezent to inwestycja w rozwój, dlatego dobrze jest dobrać kurs do osoby.

Pomoce rozwojowe

Co mam namyśli pod hasłem pomoce rozwojowe? To nic innego jak małe narzędzia, czyli planery, organizery, notesy. Pasjonaci rozwoju osobistego lubią z nich korzystać a one pomagają w uporządkowaniu codzienności, monitorowaniu celów, wdrażaniu nawyków.

Jeżeli wiemy, że dana osoba interesuje się Bullet Journal to można pomyśleć o notesie w kropki, czy gadżetach ułatwiających jego prowadzenie.

Na rynku mamy dostępny szeroki asortyment planerów różnego rodzaju. Wszystko zależy od preferencji i oczywiście dostępności. Po za tym oryginalna wersja kalendarza jest zawsze dobrą opcją na prezent.

 

Obojętnie czym chcemy obdarować daną osobę to musimy wiedzieć czy to rzeczywiście ją zainteresuje, co jej się podoba, co już posiada. Jeżeli chodzi o kursy to dość trudny prezent. Pieniądze wydaje się łatwo, ale trzeba jeszcze robić to umiejętnie i trafnie.

Macie już wszystkie prezenty kupione?
Znalazło się wśród nich coś rozwojowego?