Kursy online to ciekawa opcja na inwestycję w siebie bez wychodzenia z domu. W internecie można znaleźć sporo opcji w różnej formie. Dzisiaj przyjrzymy się darmowej wiedzy online pomocnej w blogowaniu.

Każdy kto zaczyna przygodę z blogowaniem szuka wskazówek. Chcemy żeby nasz blog wyglądał estetycznie, nasze teksty przyciągały i trafiały do jak największego grona czytelników. Tylko to my musimy wyjść “do ludzi.” Pokazać im, co możemy zaoferować. Jest tyle miejsc w sieci, że bez reklamy, pełnej spójności nagle nie trafi do nas milion odwiedzających. Ale nie o tym dzisiaj.

Na początku blogowania jest sporo nowości z którymi trzeba się zmierzyć. Można wszystko spróbować ogarnąć samemu, a można też zlecić część pracy. Próbując samemu wdrążyć się w temat najczęściej korzystamy z podpowiedzi internetu, szukamy poradników, kursów, dobrych artykułów, które uławia nam zrozumienie blogosfery i obsługi bloga.

Dzisiaj chce Wam podsunąć kilka linków, które mogą być pomocne nie tylko na początku przygody z blogowaniem, ale także w późniejszym rozwoju bloga.

 

Darmowa wiedza online pomocna w blogowaniu

 HTML– kurs programowania od podstaw. Jak autor wspomina nie trzeba mieć żadnych umiejętności programistycznych.

WORDPRESS – kurs w formie wideo jak zainstalować WordPressa, jego funkcje, obsługa.

WORDPRESS – precyzyjne opisane elementy WordPressa, które pomogą nam postawić lub ulepszyć bloga.

BLOGOWANIE – zbiór cennych wskazówek spisanych przez Beatę na swoim blogu, które podpowiadają jak prowadzić bloga i jakie narzędzia do tego wykorzystywać.

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE W BIZNESIE – na platformie AKADEMII PARP można znaleźć wiele interesujących kursów. Dla blogera wykorzystanie mediów społecznościowych to must have, dlatego ten kurs może okazać sie pomocny.

GOOGLE ANALYTICS – e-book, który krok po kroku pokaże nam jak korzystać z tego narzędzia. Dodatkowo znajduje się w nim rozdział poświęcony blogowaniu, który pomaga wykorzystywać informacje do publikacji.

POZYCJONOWANIE – 14 darmowych lekcji, które przychodzą do nas na maila. Dowiemy się z nich np. jak optymalizować treści, jak dobrać słowa kluczowe.

POZYCJONOWANIE – konkretne i rzetelne informacje na temat pozycjonowania, konkurencji i co najważniejsze optymalizacji bloga

NEWSLETTER – kilka poradników, które pomagają stworzyć ciekawy i dobry newsletter

CANVA – filmiki pokazują jak łatwo skorzystać z narzędzia online jakim jest Canva. Pozwala on tworzyć różne grafiki, które przydają się do publikacji w social media i nie tylko

COPYWRITTER – mailowy kurs pokazujący najważniejsze techniki pisania, poprawiające skuteczność przekazu.

PISANIE BEZWZROKOWE – dla chcących oszczędzić trochę czasu przy pisaniu polecam kurs bezwzrokowego pisania. Szybkości także nabywa się z czasem, ale jeżeli ktoś już chce szybko posługiwać się klawiaturką to kurs jest 😉

FOTOGRAFIA– podstawy fotografii ujęte w filmach wideo. Trochę są one odległe bo z 2005 roku, ale jeżeli chodzi o podstawy światło, kadr, są one bardzo przystępnie przedstawione.

FOTOGRAFIA – wiedza fotograficzna przesyłana na maila.

PHOTOSHOP – kurs wideo dla chcących nauczyć się obsługiwać zaawansowanych technik edycji zdjęć. To już wyższa szkoła jazdy, ja korzystam z darmowego i intuicyjnego Photoscape i jestem zadowolona

 

Oczywiście to moje propozycje darmowej wiedzy, z której warto skorzystać przy prowadzeniu bloga. Nie chodzi wcale o to żeby być ekspertem we wszystkich dziedzinach blogowania. Wiadomo jedni robią lepsze zdjęcia, jedni mają dryg do treści promocyjnych inni łatwość nawiązywania kontaktów z odbiorcami. Kiedyś przeczytałam, że bloger to człowiek renesansu, taki wszechstronny – coś w tym jest. Jednak najważniejsza jest równowaga i bycie w tym wszystkim sobą 🙂

 

Znacie jakieś ciekawe, darmowe treści, które pomagają w blogowaniu?