Podcasty ostatnio porwały mnie bez reszty. Nic dziwnego podcasting rośnie w siłę i staje się coraz bardziej popularny. Sama na początku podchodziłam do niego sceptycznie, bo nie wierzyłam, że mogę wyciągnąć z niego coś dobrego tylko słuchając. A jednak po kilku razach zmieniłam zdanie. Mam dzisiaj dla Was kilka podcastów, które lubię i szczerze Wam polecam. No trzeba je znać!

Słuchanie podcastów ratuje moja strefę rozwoju, kiedy nie mam na nią czasu w ciągu dnia. Od kiedy wróciłam do pracy, a Ola poszła do przedszkola po powrocie staram się skupić na spędzaniu czasu z nią. Co z resztą pewnie zauważyliście. Ostatnio było mnie mniej, ale staram się nadrobić i pisać częściej. Wracając do podcastów, to wiem, że wiele osób ma obiekcje. Jednak twierdzę, że nie obiegają one w niczym od kursów, szkoleń, czy standardowej nauki. Do wszystkiego trzeba się przyłożyć jeśli chcemy zdobyć wiedzę.  Większość osób nie ufa wielozadaniowości. Staram się wykorzystywać do podcastów zajęcia, które nie wymagają większego skupienia takie jak: zmywanie, czy powieszanie prania, powrót z pracy. Dzięki temu mogę być na bieżąco z tematami, które lubię i mam poczucie dobrze wykorzystanego czasu.

Dlaczego dobrze jest słuchać podcastów?

– pozwalają dobrze wykorzystać czas. Tak jak Wam wspomniałam można ich słuchać kiedy wykonujemy mało angażujące zajęcia, ale także gdy mamy kilka chwil wolnego. Czekamy na kogoś, jedziemy tramwajem, stoimy w korku. Niby to tylko chwila, ale zawsze jest juz jakaś korzyść dla nas.

– dają motywację i nakręcają do działania.

– są za free. Tak podcastów można słuchać za darmo. Tak, więc nie ma wymówek, że nie stać nas na zdobywanie wiedzy, poszerzanie horyzontów. Wystarczą tylko nasze chęci 😉

podcast

5 podcastów, które warto znać:

All Ears English Podcast – to podcasty po angielsku do nauki języka angielskiego. Dziewczyny bardzo przystępnie tłumaczą jak wykorzystywać język angielski w praktyce. Ich hasłem jest kontakt nie perfekcja i o to chodzi. Chodzi o zrozumienie i umiejętność posługiwania się językiem obcym, a nie wałkowanie w kółko tego samego. Pisałam już na blogu o tym, bez czego nie będzie się mówić po angielsku.

Więcej niż oszczędzanie pieniędzy – Podcasty Michała Szafrańskiego to klasyka. Kopalnia wiedzy na temat oszczędzania, pomnażania i przede wszystkim gospodarowania naszymi finansami. Ten bardzo ważny temat niestety nie jest poruszany w szkołach, więc trzeba się dokształcać samemu. Michał daje nam konkretną porcję informacji, za co bardzo cenię jego podcasty.

Ted talkd – Teda chyba wszyscy znają, ja lubię i polecam go za każdym razem. To dawka sporej wiedzy, inspiracji z różnych dziedzin.  Te podcasty zdecydowanie pozwalają na poszerzenie horyzontów.

Pani Swojego Czasu – Wartościowe podcasty na temat biznesu online tylko u Olu Budzyńskiej. Jak dla mnie jej marka jest jedną z silniejszych z internecie. Daje wartość i to taką, której potrzebujemy. W przeciągu kilku lat rozwijania biznesu może rzetelnie powiedzieć nam co i jak zrobić, żeby zacząć prowadzić swój biznes. Jak on wygląda od środka i co z czym się je 😉

Lepiej teraz – podcasty dla fanów rozwoju osobistego. Radek jest certyfikowanym coachem i propaguje szczęśliwe życie. Pokazuje kreatywne podejście do życia i pomaga wydostać się z ciążących od lat schematów. Bardzo polecam 🙂

 

Słuchanie podcastów to dla mnie bardzo fajna alternatywa dla standardowej nauki. Uważam, że niektóre z nich mogą stać na równi z dobrymi kursami i szkoleniami. Tylko jak do każdego rodzaju nauki trzeba się przyłożyć i poświęcić czas.

Słuchacie podcastów? Jakie możecie polecić?