Kolejny rok z rzędu przyłączam się do zabawy Share week, organizowanej przez Andrzeja Tucholskiego. Ciągle zadziwia mnie ile interesujących miejsc w sieci ciągle powstaje. Blogsfera rośnie.  Różne spostrzeżenia na te same kwestie, inne problemy, inne możliwości. Blogów, które mogą dać nam wartościową treść jest dużo, ale każdy z nas wybiera to co do niego trafia. Zapraszam na share week, czyli blogi które polecam.

 

Czasami spotykam się z opinią, że blogosfera nie może nam nic zaoferować. Wtedy odpowiadam zależy czego szukasz i gdzie zaglądasz. Nie twierdzę wszystkie blogi są świetne i należy je czytać. Po prostu musimy selekcjonować to co do nas trafia, a co nie, co jest naszym zdaniem warte uwagi.

Blogosfera się zmienia, tak jak zmieniają się czytelnicy. Jedni są bardziej wymagający, inni mniej. Dlatego bloger też szuka nowych rozwiązań, które pomogą trafić mu do szerszego grona odbiorców. Nagrywa filmiki, robi podcasty,  tworzy reklamy. Wszystko w okół tego wymaga bardzo dużo czasu i zaangażowania.

W zeszłym roku mój Share week wyglądał tak. Polecałam Wam wtedy Granos.pl, Panią Minaturową i Redefine Yourself. Ciągle chętnie wracam do tych miejsc. Jednak jak już wspomniałam blogsfera się zmienia, my się zmieniamy, trafiamy na nowe dla nas miejsca i przepadamy. Dzisiaj powiem Wam w jakich miejscach ostatnio przepadłam i ja 😉

 

Share week 2018, czyli blogi które polecam

Monika Juniewicz

Na bloga Moniki trafiłam już jakiś czas temu. Autorka jest doradcą zawodowym i headhunterem. Wspiera kobiety w odnelezieniu ich drogi zawodowej i wspinaniu się po szczeblach kariery. Jak dla mnie to jeden z najbardziej wartościowych blogów o tej tematyce. Wiele rzetelnych tekstów, które rzeczywiście uświadamiają nas w pewnych kwestiach. Monika ma bardzo dobrze zbudowane zaplecze ćwiczeń, które krok po kroku pomagają nam określić się w życiu zawodowym. Bardzo polecam osobom, które są w przysłowiowej kropce i nie wiedzą co dalej zrobić w życiu ze swoją pracą.

Socjopatka.pl

Bardzo lubię zaglądać na Dagmary bloga. Można tam znaleźć różne tematy, które nie zawsze są łatwe. Dagmara jest socjologiem dlatego jej punkt widzenia i obserwacje bardzo mnie ciekawią. Sama lubię obserwować zachowania ludzi 🙂 Na Socjopatce można znaleźć bardzo fajne akcje organizowane przez autorkę. Nazwałabym ją blogowym organizatorem. Zorganizuje każdą wartościową akcję i zbierze przy tym spore grono zaangażowanych. Np. pomoc innym, wzajemne wsparcie, łamanie tematów tabu, a to tylko początek. Dagmarę miałam okazję poznać osobiście i mam nadzieję, że uda nam się spotkać  jeszcze nie raz 😉

Uważniej.pl

Blog o tym co ważne. W rozwoju nie tylko naszym, ale i naszych dzieci, o relacjach, emocjach. Trafia do mnie bycie uważnym. Na co dzień, żyjąc szybko zapominamy o tym co ważne, na co zwracać uwagę. Takie miejsca przypominają nam o tym. Przypominają nam jak w łatwy sposób sprawić, że nasze życie jest bardziej ciekawe, my szczęśliwsi, a otoczenie wsparciem. Na takie rzeczy trzeba pracować, dobrze, że jest ktoś kto nam pomaga 🙂

 

To moje propozycje na tego roczny Share week. Nie chodzi o wyniki, chodzi o dobrą zabawę, o poznanie i szczerzenie wartościowych miejsc w blogosferze.

Znacie moje typy?
Weźmiecie udział w zabawie?