Czasami jedna myśl potrafi zmienić postrzeganie danej sytuacji, a co więcej potrafi zmienić podejście do życia. To dziwne, że wiele trąbi się wokół o naszych możliwościach, samopoczuciu, zdrowiu, a i tak nie potrafimy skorzystać z tych informacji. Dopiero zderzenie się ścianą – drastyczne sytuacje mają wpływ na naszą zmianę, tylko po co na nie czekać?

Z biegiem czasu zmieniają się nasze upodobania i kształtuje charakter. Sytuacje krytyczne budzą z letargu, dają kopa do działania. Czasami daje to stały, a czasami tylko tymczasowy efekt. Nie zderzyłam się ze ścianą, mi wszystko wywróciły książki, ciekawe artykuły. Staram się dbać o wartości każdego dnia. Poznałam siebie i wiem co mnie gubi, a co buduje. Taka samoświadomość jest przydatna zwłaszcza w tym pędzącym świecie. Są takie 3 cytaty, które pokazały mi jak działa życie

3 cytaty, które zmieniły moje podejście do życia

Jakie dziwne jest nasze życie. Dziecko mówi “Kiedy będę duży..” Ale co to? Duży chłopiec powtarza wciąż “Kiedy będę dorosły..” Gdy wreszcie dorośnie, obiecuje, że jak się ożeni, to… Czy w końcu przestaje? Nie, zaczyna myśleć dalej. “Kiedy przejdę na emeryturę..” A gdy osiągnie wreszcie wiek emerytalny, ogląda się już tylko za siebie na drogę, którą przebył, i wydaje mu się, że omiata ją lodowaty wiatr. Tak wiele stracił, ale niczego nie da się już wrócić. Zbyt późno spostrzegamy, że życie polega na życiu, w każdej godzinie i w każdym dniu. – D.Carniege

Mowa tutaj o szansach. Codzienność i rutyna jaka przewija się przez życie jest wygodna. Wszystko co dzieje się każdego dnia jest takie oczywiste. Brak chęci czerpania z szans, nawet gdy są one niewielkie, sprawia, że spokojnie i bezpiecznie doczekamy starości. Przekładamy to co dla nas ważne na wieczne nigdy. Tylko, co wtedy gdy życie staje nam przed oczyma?

Szanse wokół nas są wszędzie. Można powiedzieć, że życie składa się z samych szans. Tylko my ciągle nie korzystamy z nich i odkładamy na później. Kwitując, “tak bym chciała, ale to nie jest dobry moment” “super byłoby to zrobić, pojechać, mieć.” Tylko co nas powstrzymuje? My sami i nasze wymówki.

Szansą jest pójście na studia. I nie chodzi tu o kwestię edukacji tylko o nowych ludzi, samodzielność, odnalezienie się w nowym miejscu. Szansa to internet. Dzięki, któremu możemy się uczyć, zarabiać, kontaktować z innymi, poznawać nieznane. Szansą jest zwiedzanie ciekawego miejsca w okolicy. Poznanie go, mieszkańców czy smakowanie lokalnych produktów. Szansą jest wysłanie CV – oferta może nas nieźle zaskoczyć.

Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zakłócił wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją. – Steve Jobs

Ocenianie, zazdrość i nadmierne zainteresowanie się innymi sprawia, że brakuje czasu i siły na własne sprawy. Żyjemy od sensacji do sensacji. Dorastałam w blokach, w małym miasteczku i tam to jest normalnie osiedlowy monitoring. Taka mentalność małych środowisk. Sama kiedyś też bardziej przejmowałam się tym co mówili inni. Teraz mnie to bawi. Przeprowadzka do większego miasta sprawiła, że kompletnie inaczej do tego podchodzę. Skupiam się na sobie i ważnych mi osobach. Ludzie zawsze gadali i będą gadać. Nie mamy wpływu na to co mówią o nas inni ale mamy wpływ jak to odbierzemy.

Czas jest dobrem deficytowym i lepiej budować relacje niż marnować go na życie czyimś życiem.

Zwykle wiemy, jaki powinien być nasz następny właściwy krok, ale jest on tak błahy, że umyka nam z pola widzenia. Skupieni na dalekiej przyszłości widzimy jedynie poważny i przerażający przełom zamiast prostego zadania. – Regina Brett

To zdecydowanie najprostszy punkt do wprowadzenia w życie od zaraz. Co mi dał ten cytat? To, że kiedy marzę, planuję, staram się coś zmienić patrzę daleko. Na koniec. Na efekt. Droga jaką trzeba przebyć jest wręcz nie do przekroczenia i zniechęca do działania. A tu Regina mówi żeby zacząć od małych kroków. Od prostych, banalnych etapów które stopniowo zbliża nas do celu.

Każda myśl może być początkiem. To taki zapłon, który albo rozpala albo gaśnie. Mamy wybór co chcemy zrobić z tym dalej.

Znacie jakieś cytaty, które zamieszały w waszej codzienności?