Brama Poznania znajduje się w najstarszej części miasta i jest pierwszym w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa narodowego. Przy pomocy najnowszych technologii można wysłuchać wspaniałej opowieści o początkach Państwa Polskiego i jego rozwoju. Wszystko zaczęło się na Ostrowie Tumskim, który jest bardzo ważną częścią naszej polskiej tożsamości.

Ostrów Tumski to jedyna wyspa, która pozostała z reszty licznych wysp na Warcie. Teraz otaczają ją Warta i mniejsza Cybina. To na niej w X w powstał gród Piastowski. Warto zapoznać się z tą historią to nasza kolebka.

Wejście na Bramę Poznania można rozważyć w 2 wersjach. Bilet normalny kosztuje 18 zł, ulgowy – 12 zł. Opłaca się wziąć bilet rodzinny bo płacimy tylko 36 zł za 2 os dorosłe + dzieci do 16 roku życia. Dostajemy do tego audio przewodnika i przemieszamy się po budynku. Pierwszy raz spotkałam się z taką technologią audiowizualną. Kiedy wchodzimy którejkolwiek z sala w słuchawkach załącza się odpowiednia historia, kiedy siadamy do obejrzenia krótkiego filmu głos do niego wchodzi automatycznie. Jeśli interesują nas poszczególne atrakcje po prostu przystawiamy sprzęt do odpowiedniego znaczka i gotowe – słuchamy dodatkowych informacji. Bardzo fajna opcją jest to, że dla dzieci są specjalnie wyznaczone znaczki które mówią zrozumiale dla nich, są sale gdzie mogą malować, rysować, grać. Nauka połączona z zabawą zawsze na dłużej zostaje w głowie i potrafi zainteresować nie tylko dzieci.

 

Taras na Bramie Poznania

taras-brama-poznania

Przejście na Ostrów Tumski

 

Sprzęt i kilka ujęć atrakcji

 

Zachęcam do odwiedzenia tego miejsca jeśli tylko będziecie w Poznaniu. Interaktywne sprzęty, wizualne pomysły na pokazanie naszej historii są niesamowite. Mnie zagięło do tego stopnia, że zaczęłam czytać o początkach Państwa Polskiego. Ja, która nigdy nie lubiła historii. Można zaciekawić tym dzieci i siebie przede wszystkim

 

Byliście kiedyś na Bramie Poznania? Może ktoś z Was zna to miejsce?