Czasami powroty do szkoły, na studia, do pracy po urlopie bywają ciężkie. Przestawienie się na tryb: nauka/praca może zając nam trochę czasu. W dzisiejszym poście zebrałam kilka najbardziej przydatnych aplikacji w szkole, na studiach i nie tylko

 

Większość tych aplikacji przyda się nie tylko w trakcie trwania szkoły, studiów, ale także w codziennym życiu. Wszystko zależy czego oczekujemy, co nam się przyda, a co pomoże nam lepiej zarządzać codziennością. Ja zawsze biorę takie rzeczy przez pół. Testuję na sobie, jeśli się nie sprawdza – usuwam. Nie wierzę ślepo, ża coś działa, bo ktoś to rekomenduje. Każdy z nas ma inne potrzeby, inaczej funkcjonuje, więc jeśli coś Was zaciekawi spróbujcie. Może ułatwi Wam to szkolną codzienność.

5 radości #2 odliczanie czasu, lody i Zakopane

Najbardziej przydatne aplikacje w szkole, na studiach i nie tylko

 

Aplikacje do nauki języków, słowniki

Duolingo – aplikacja do nauki języków obcych. To połączenie nauki i zabawy za pomocą powtórzeń, wykonywania różnych ćwiczeń. W aplikacji mamy do czynienia z wirtualną walutą, za pomocą której możemy wykupywać dostępy do np. testów.

Fiszkoteka – to chyba z lepszych aplikacji jakie miałam do nauki języka obcego. System powtórek i przypomnienia całkowicie mi pasowały. Nauka za pomocą obrazków, dźwięków, tekstu pisanego.

Memrise – kolejna apka, która pomaga nam w nauce języka obcego. Do dyspozycji mamy 188 języków. System nauki słówek, wymowy, zwrotów przeplata się seriami powtórzeń.

Słownik PONS – W 36 językach możemy znaleźć różne tłumaczenia zwrotów, słów. Dodatkową opcją jest zapisywanie trudnych słów i opcja trenera.

Plan zajęć na telefon

DzienSzkolny.pl – Plan lekcji – aplikacja która umożliwia bezpośrednie pobranie planu ze strony szkoły i jego aktualizację o każde zmiany. Idealnie nie tylko dla uczniów ale i dla rodziców, którzy mogą być na bieżąco ze zmianami zajęć czy zastępstwami.

Kalendarz Google – ułatwia mobilne planowanie. Zdecydowanie dla zwolenników takiego typu planowania to najbardziej popularna aplikacja. Jest ona intuicyjna i zawiera nie tylko plan zajęć, ale także można zapisywać w niej cele, zadania. Ciekawą opcją jest też synchronizacja z innymi kalendarzami.

Gadżety ucznia

MyScript Calculator – bardzo ciekawa aplikacja, która jest dość nowoczesna. To nie jest standardowy kalkulator, to kartka papieru na której zapisane równania są przetwarzane przez aplikację, a następnie w formie już komputerowej podaje je wraz z rozwiązaniem. Aplikacja rozpoznaje dużo operatorów

Fast Scanner – aplikacja, która umożliwia skanowanie różnych treści do formatu PDF za pomocą wbudowanego aparatu w telefonie. Pliki można edytować, poprawić ich czytelność. Plik można bezpośrednio przesłać np. na komputer.

Notebook – Tworzenie notatek – prosta aplikacja do tworzenia notatek. Za jej pomocą można nie tylko stworzyć zwykłe standardowe notatki, ale także dodać dźwięk, obrazki, zdjęcia, pliki PDF. Program na pewno ułatwi notowanie na niejednych wykładach, a notatki wizualne są bardziej ciekawe dla naszego mózgu.

Dzienniczek Ucznia – Już każda ocena zostanie zapamiętania 🙂 Aplikacja pomaga nadzorować swoje oceny, ale nie tylko można w niej znaleźć takżę dodatkowe funkcje takie jak np. plan zajęć, zadania do wykonania.

Ćwiczenia mózgu

Trening mózgu – aplikacja, która pomaga ćwiczyć pamięć krótkotrwałą, spostrzegawczość, koncentrację.

Gry na pamięć: Trening mózgu – jak już sama nazwa wskazuje to spora dawka gier na ćwiczenie pamięci i uwagi. Aplikacja bardzo prosta w obsłudze, mogą z niej korzystać nawet dzieci. Dobieranie par, kojarzenie kolorów, szybkość to jest to co ćwiczy nasz mózg.

Aplikacje które pomagają w dobrym samopoczuciu i zdrowiu:

Dobre samopoczucie i zdrowie wpływa na to jak funkcjonujemy w społeczeństwie, szkole pracy. Skoro można to siebie ułatwić i wyrobić dobre nawyki to czemu z tego nie skorzystać?

Runtastic Sleep Better Analiza Faz Snu i Budzik – aplikacja, która pozwala śledzić cykle snu, kontrolować go i pomaga spać lepiej. Jak to? Kontrola pozwala monitorować jak fazy księżyca wpływają na nasz sen, kiedy jesteśmy wypoczęci, a kiedy zmęczeni, jaki mamy nastrój rano i co na to wpływa. Przydatna zwłaszcza dla osób, które mają problemy ze snem.

Przypomnienie wypij wodę – jak już nazwa wskazuje apka przypomina nam o piciu wody. Proste? Jasne, dla mnie też, ale zbyt często piję jej za mało. Aplikacja ustala ile potrzebujesz wody na podstawie danych.

Uważność – aplikacja z filami które pomagają się wyciszyć, skupić, pomedytować.

 

Znacie te aplikacje? Które są według Was najbardziej przydatne?