Można nauczyć się nowych rzeczy bez wychodzenia z domu. Opcja kursu online jest idealna dla osób, które nie maja czasu na dojazdy, mieszkają z dala od wielkich miast, mają ograniczony budżet czy nawet małe dziecko w domu. Są one elastyczne i dlatego są co raz bardziej popularne. Blogerzy również zaczęli tworzyć swoje kursy, wiec czego można nauczyć się od blogera?

Blogosfera jest kopalnią inspiracji, wiedzy, rozrywki, opinii. Każdy w niej znajdzie coś dla siebie. Różnorodność blogów jest przeogromna, a osoby skupiające się na jednej konkretnej dziecinie w dużej mierze popierają się wiedzą i własnym doświadczeniem. Osoby wyspecjalizowane w konkretnych tematach chcąc przekazać swoją wiedzę, umiejętności stworzyły kursy. Dla nich źródło dochodu, dla nas wiedzy, która być może wcześniej nie była dla nas dostępna, albo wymagała więcej zaangażowania niż odpalenie komputera. To wygoda, komfort.

Stworzenie szkolenia online wymaga sporego zaangażowania, opanowania nowości technologicznych i czasu. Z drugiej strony potrzeba samozaparcia i pilnowanie siebie w realizacji jego etapów. Większość kursów jest już “na zawsze” więc można do nich wrócić, a to może być błędne myślenie. Do ukończenia takiego kursu, gdy sobie odpuszczamy, zazwyczaj…. nie dochodzi. Robienie kursów online wymaga dwustronnego zaangażowania. Przy wydawaniu opinii warto się zastanowić czy kurs rzeczywiście był fatalny czy może to my nie zaangażowaliśmy się w niego odpowiednio. Napisałam kiedyś o tym tekst “czy warto skorzystać z kursy od blogera?

Blogowanie dla mnie to ciągły rozwój. Wszystko tu jest dynamiczne i wymaga uzupełniania wiedzy o te nowinki. Chcąc podjąć krok w przód, lepiej ogarniać całokształt trzeba się dokształcać korzystając z płatnych bądź bezpłatnych źródeł. Jednak nie tylko blogowanie wymaga, rozwijanie siebie, swoich pasji, kariery, usprawnienie sobie życia też potrzebuje wsparcia. Dzisiaj zebrałam dla Was kursy online stworzone przez blogerów.

Czego możesz nauczyć się od blogera? – kursy i szkolenia online

Kurs Zrób to dziś

Kurs Oli Budzyńskiej, czyli Pani Swojego Czasu – dla mnie kopalnia, prostych aczkolwiek bardzo ważnych kwestii, które uświadamiają nas jak działać ze swoim czasem. Celem kursu jest przestać odkładać wszystkiego na później. Odwlekanie swoich marzeń i celów często kończy się kompletnym fiaskiem, chaosem. Kurs pomoże działać od zaraz i lepiej zorganizować swój czas do pracy.

Kurs O szyciu

Kurs Julii, który od podstaw pokazuje jak szyć. Krok po kroku pomaga oswajać się z maszyną, więc idealnie pasuje dla początkujących osób. Kurs zawiera 18 nagrań video oraz bonusy, które zależą od wybranej wersji.

Kurs MasterClass Bloger

Janson Hunt to legenda blogosfery, jest w niej praktycznie od początku. Ceni się go za doświadczenie i wiedzę jaką zdobył, aby znaleźć się w tym miejscu, w którym jest. Jego kurs pokazuje jak zbudować poczytnego bloga i wybić się. Jeśli zaczynać to tylko z tym kursem, takiej wiedzy nie znajdzie się w darmowych artykułach w sieci.

Kurs Podstawy fotografii

Natalia Sławek z bloga Jest Rudo zawsze wpierała mnie swoimi artykułami na temat fotografii, a jej zdjęcia zawsze przykuwają moją uwagę na dłużej. Kurs Natalii to kurs nauki fotografii dla początkujących. Zawiera podstawową wiedzę np. jak przejść z automatu na obsługę manualną, jak robić lepsze i ciekawsze zdjęcia, które przyciągną wzrok. Zawarcie w kursie schematów i przykładów zdecydowanie ułatwia naukę.

Kurs Organizacji czasu

Alina Szklarska stworzyła kurs o organizacji czasu, który pozwoli nam kobietkom uporać się z dotychczasowymi zmorami typu: odkładanie na później, zbyt duże plany, brak konsekwencji. To częste problemy w dzisiejszych czasach. Dążymy do perfekcji, a brakuje nam czasu na podstawowe zajęcia. W efekcie to wszystko kończy się żalem nad nie zrealizowanymi celami i rezygnacji.

Kurs Marki odzieżowej

Kurs Joasi krok po kroku wyjaśnia jak założyć własną markę odzieżową. Na samym początku takiej drogi jest bardzo dużo pytań, wątpliwości, obaw, które zniechęcają do podjęcia pierwszego kroku. Kurs ten zawiera praktyczne porady jak poradzić sobie z założeniem marki odzieżowej online. Konkretne wskazówki pomogą w papierologii, która zazwyczaj zniechęca.

Kurs Porządek na co dzień

Kurs daje praktyczne wskazówki jak radzić sobie z ogarniającym nas nieładem. Czasami przypadkowe czynności prowadzą do bałaganu w domu, a wystarczy zadbać o drobne kwestie i cieszyć się czystym domem na co dzień. Bez poświęcania całego dnia na gruntowne porządki – podoba mi się taka opcja.

Kurs Zarabianie na pisaniu

Kurs dla osób, które chcą zarabiać nie wychodząc z domu i mają do tego smykałkę do pisania. Autorka pokazuje gdzie szukać pierwszych zleceń, jak wycenić teksty i zrozumieć co klient miał na myśli.

 

Myślę, że ta lista może zainspirować nie jednego z nas do wprowadzenia małych zmian w swoim otoczeniu. Te wspaniałe i pomocne kursy są tworzone w internecie, przez osoby, które też kiedyś zaczynały. Każdy z nas jest na innym etapie wiedzy w różnych dziedzinach – dlatego ile osób tyle pomysłów.

 

Korzystaliście kiedyś któregoś kursu? Może znacie jeszcze takie, które warto polecić?