To moje pierwsze Tu&Teraz na blogu, więc mam nadzieję, że nie rozpiszę się za bardzo. Od dłuższego czasu chciałam wprowadzić tę serię postów, którą zainicjowała Kasia z bloga Worqshop.pl Wplątanie codzienności, luźniejszych postów w sztywne ramy nauki i książek jest ciekawą odskocznią.

Wrzesień przyszedł dla mnie zdecydowanie za szybko. Długo nie mogłam przekonać się do tegorocznej jesieni. Lato totalnie mnie kupiło tego roku (uwielbiam słońce) i nie tęsknie za kurtkami, grubymi swetrami. Z drugiej strony z dnia na dzień, z każdą kartką nowej książki i z każdym kubkiem gorącej herbaty utwierdzam się, że już czas na nią.

Plan na jesień zamknęła bym w jednym słowie: próbuj.

Tu i teraz – wrzesień 2018

CZUJĘ SIĘ: Rozdarta. Z jednej strony chęć realizacji nowych pomysłów, a z drugiej stare zobowiązania i codzienność, która trochę to ogranicza. Jedno jest pewne tej jesieni będę próbować samych nowych rzeczy, nawet jeśli przyjdzie mi to bardzo wolno! 🙂

CZYTAM: Jak zawsze jesienną porą wracam do motywujących i pozytywnych książek. To dla mnie najlepszy czas na takie wymagające książki, latem zdecydowanie sięgam po powieści. Jesień zawsze sprzyjała mi w czytaniu książek, dlatego kolejny raz wykorzystuję to jak mogę.

CIESZĘ SIĘ: Na nadchodzącą Wielką Wymianę Książkową, to moja kolejna edycja i nie zamierzam stracić takiej okazji do wymiany fajnych książek. Co roku trafiają mi się perełki więc wierzę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Jesienna edycja startuje 14 października, ktoś z Was bierze udział? Szczegóły o wymianie znajdziecie u Dagmary i Magdy. 

SZUKAM: nowych kreatywnych zabaw na jesienne popołudnia z dzieckiem. Kasztany, liście, farby, wszystko co pomoże dobrze wypełnić czas 3,5latce 😉

CHCIAŁABYM: Zmienić trochę naszą kuchnię na bardziej roślinna, ale oczywiście nie całkowicie i zdecydowanie mniej cukrową. Ubolewam nad tym ile cukru jest w KAŻDYM produkcie. To mnie trochę przeraża zwłaszcza gdy pomyślę o tym po deserze 😉 Znacie jakieś alternatywy codziennych produktów spożywczych z mniejszą zawartością cukru? Chętnie je sprawdzę u siebie.

OGLĄDAM: Od dłuższego czasu telewizja mogłaby dla mnie nie istnieć. Nie oglądam żadnych wiadomości, a filmy, które grają przeważnie powtarzają się co pewien czas. Ostatnio stety i niestety daliśmy się wciągnąć w Netflixa – przepadłam. Ale dozuje sobie te przyjemności i nadrabiam ulubione seriale, biografie w wolnej chwili, głównie w weekendy. Możecie polecić jakąś dobrą komedię dla równowagi? 🙂

PRACUJĘ NAD: Aktywnością fizyczną. Zdaję sobie sprawę jak ważna jest ona w życiu każdego z nas, jednak w natłoku codzienności czasami spycham ją na dalszy plan. Dlatego kupienie karnetu za zajęcia w moim przypadku okazało się strzałem w 10. Z zumbą polubiłam się od pierwszych zajęć, a karnet to dodatkowa motywacja do ćwiczeń.

CZEKAM NA: dłuższy weekendowy wyjazd, który ciągle odkładamy na później. Brakuje mi naszego morza, którego nie udało się odwiedzić w te wakacje. Może uda się nam zorganizować coś jesienią, albo nawet zimą. ♥

 

Jak Wam mija wrzesień? Jakie macie plany na nadchodzącą jesień? cieszycie się z niej?