Wpis z listą darmowych kursów online zawsze cieszył się dużą popularnością. Widać, że interesuje Was nauka przez internet i szukacie darmowych rozwiązań, dlatego też postanowiłam odświeżyć listę i uaktualnić linki.

Kursy online sprawdzały się u mnie zawsze. Pierwszy kurs robiłam na studiach, później jako młoda mama często korzystałam z rozwiązań przez internet. To bardzo wygodny sposób nauki, oszczędny w czasie i przede wszystkim elastyczny. Każdy dorosły ceni sobie te rzeczy w dzisiejszych szybkich czasach.

Idea MOOC

MOOC czyli Massive Open Online Course, to koncepcja, która powstała w Stanach Zjednoczonych. Szybko stała się popularna i rozprzestrzeniła się na inne kraje. Mooc to szybkie szkolenia online, które powstają dzięki uniwersytetom. Cel jest jeden: łatwo dostępny sposób na przyswajanie wiedzy. Dzisiaj podlinkowałam Wam kilka stron, które właśnie opierają się na nauce uniwersyteckiej. To bardzo fajne możliwości, bo mamy za darmo wiedzę od ekspertów z danych dziedzin, zgodnie z własnymi zainteresowaniami i u siebie w domu:)

Lista darmowych kursów online 2019

Kursy Akademii PARP

Mam wrażenie, że platforma ta jest nieśmiertelna. Zaczęłam z niej korzystać na studiach, a ona ciągle się rozwija i daje możliwości rozwoju dla małych i średnich firm. Kursy dostępne w różnych kategoriach: zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menedżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż oraz wiedza ogólna i otoczenie biznesu. Aby zostać uczestnikiem wystarczy mieć w planach założenie firmy.

Kursy Edu-Med

W zakładce darmowe kursy można znaleźć kursy firmy szkoleniowej Kar-Group. Należy tylko podać swój e-mail i zapisać się na newsletter. Ogólnie dostępne jest 7 kursów. Są one w różnych kategoriach: od marketingu, budowanie pewności siebie, po kurs instruktora fitnessu. Firma daje możliwość zdania egzaminu i otrzymania certyfikatu.

Platforma e-learningowa edX

Platforma szkoleniowa z darmowymi kursami Uniwersytetu Harvarda. JAk wspomniałam wcześniej nazywane są one MOOC – Massive Open Online Courses. Oferuje kursy z różnych dziedzin: matematyka, fizyka, chemia, analiza danych, statystyka, literatura, prawo, zdrowie, bezpieczeństwo, handel, zarządzanie. Za niewielką opłatą można dostać certyfikat, ale wszystko oczywiście zależy od danego kursu.

Coursera

Na tym portalu można znaleźć różne bezpłatne kursy online, które zostały stworzone we współpracy z uczelniami na całym świecie (MOOC). Kursy przeważnie mają formę filmów lub prezentacji. Po zakończonym kursie uzyskujemy certyfikat, który można wydrukować. Platforma oferuje kursy z dziedziny: informatyki, chemii, biologii, finansów…

Szkolenie z Excela

16 godzinnych filmów, które przedstawiają podstawy programu Excel krok po kroku. Bardzo przyjemne rozwiązanie dla osób, które potrzebują wizualnych wskazówek i nigdy nie miały kontaktu z programem.

Adam Dębowski – Instytut Liderów Zmian

Mamy tutaj do wyboru 3 darmowe kursy online. Dotyczą one sfery managera, siebie oraz sprzedaży. Wystarczy zapisać się poprzez podanie adresu e-mail. Codziennie o 7 rano dostajemy e-mail z porcją wiedzy.

Kurs języka chińskiego

Nie jest to żadna platforma, tylko po protu strona na której w zależności od potrzeb można podszkolić język chiński. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Na stronie można znaleźć podstawowe informacje na temat gramatyki, fonetyki oraz chińskich znaków.

E-kursy online

Strona oferuje trzy darmowe kursy online:
-“Rola witamin oraz makro i mikroelementów w żywieniu człowieka.”
-“Pielęgnacja twarzy i ciała z zastosowaniem alg morskich”
– “projekt pierwsza pomoc”
Kursy są bezpłatne, jednak jeżeli chcemy uzyskać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia należy uiścić opłatę.

Sukces to ja

W zakładce kursy online znajdziecie kilkadziesiąt rożnych szkoleń. Między innymi są to takie możliwości: “Jak stworzyć model biznesowy?” “Sprzedaż i promocja na Facebooku i Instagramie.” “Jak pokonać nawyki, które nas ograniczają?” a także takie o naszym CV, relacjach w SM, Linkedln dla początkujących.

Futurelearn

Platforma oferuje wybrane kursy za darmo natomiast za ich certyfikat trzeba już zapłacić. Kategorie bardzo różnorodne, zaczynając od biznesu, prawa, marketingu a na zdrowiu, naturze kończąc. Strona w języku angielskim.

Open Culture

Ponad 1300 kursów online (Mooc) z znanych uniwersytetów Świata – Stanford, Yale, MIT, Harvard, Berkeley, Oxford oraz wiele innych. Nauka dostępna jest w formie wykładów audio oraz wideo. Kategorie różne i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie: archeologia, architektura, sztuka, demografia, ekonomia, film, geografia, historia, prawo, literatura, media, muzyka, filozofia, religia i mnóstwo innych. Podoba mi się, że każdy materiał jest opisany, czy jest dotępne audio czy wideo, kto jest autorem i z jakiej pochodzi uczelni.

Highbrow

Platforma oferuje przeważnie 10 dniowe kursy online, które otrzymujemy codziennie w formie wideo. Są to 5 minutowe filmiki na wybrany temat. Przez 30 dni wideo są dostępne za darmo, za kolejne trzeba zapłacić. Możliwe do wyboru kategorie to: sztuka, finanse, zdrowie, historia, języki, marketing, psychologia, fotografia itp. Bardzo mi się podoba oprawa graficzna platformy 🙂

Kurs języka angielskiego

Darmowy kurs języka angielskiego z rozpisaniem na poszczególne lekcje. W każdej z lekcji znajdziecie nagraną wymowę, która ułatwi swobodne porozumiewanie, słownik oraz ćwiczenia. Do tego w kursie jest wiele plansz, obrazków, które pomogą wzrokowcom lepiej zapamiętać temat.

Uczyliście się ostatnio czegoś online? Może znacie kursy, które warto polecić innym?