Skoro latem tak sprawnie przyszło mi odkrywanie nowych rzeczy, więc postanowiłam, że tej jesieni też coś fajnego dla siebie zrobię. Jesienno – zimowe wieczory to bardzo dobry czas nie tylko na zakopywanie się pod kocem z herbatką i Netflixem, ale i na naukę zwłaszcza w domu o! Doceniam swobodę, jaką dają kursy online: czego chce i kiedy chce. Jako mama na etacie to dla mnie bardzo cenne rozwiązanie.

Od dłuższego czasu chodził za mną kurs makijażu, taki codzienny dla siebie. Skoro na co dzień używam kosmetyków, to może dobrze dowiedzieć się co i jak robić, żeby unikać wpadek. I tak trafiłam na post Aliny o makijażu i przepadłam na kanale Andreei. Zatem kurs niekoniecznie, ale jak widać, można się czegoś konkretnego nauczyć z wideo. Ja kilka trików z chęcią przyjęłam do siebie. Może komuś ten post też się przyda 🙂 

Jesień to fajna pora na nadrabianie zaległości po lecie, ale też naukę nowych rzeczy. Latem mi jakoś ciężko się zmobilizować, wiece sami słonce, woda, spacery. Natomiast jesienne, długie wieczory temu sprzyjają. Ostatni kwartał roku jakoś zawsze mocno mnie motywował do pracy, zmian i poznawania nowych rzeczy. Ostatnio spisałam sobie listę rzeczy do zrobienia przed 2020. Bardzo fajna sprawa, kiedy czujemy, że nasze roczne plany legły w gruzach, a chcemy sobie jeszcze powalczyć z małymi celami i coś wycisnąć z tego roku. A Ty masz już taką listę?

Na początku tego roku na blogu pojawił się post  Lista darmowych kursów online 2019. Znajdziecie tam dużo konkretnych kursów, niekoniecznie takich kreatywnych, które mogłyby być waszym hobby. Są tam rzeczowe propozycje, które mogą przydać się w pracy, szkole, w rozwoju osobistym albo własnej firmy.

Kreatywne kursy online w sam raz na jesienne dni

Kurs pisarski

Ten kurs to wprowadzenie do twórczego świata, można by rzec. Pomaga zebrać myśli i przenieść je na “papier.” Zdecydowanie rozwija wyobraźnie, umiejętność obserwacji i pisania. Wzajemne opiniowanie tekstów pomaga lepiej pracować nad słabszymi punktami i skupić się na tych rzeczach, które się czytelnikom podobają. To szlifuje umiejętności pisarskie, a dzięki takim wskazówkom na pewno można stawać się coraz lepszym.

Trening kreatywności

Kurs, który daje upust wyobraźni i ma pobudzić na celu naszą kreatywność. Na co dzień na wszystko możemy znaleźć gotowe rozwiązania: zupka z paczki, odpowiedź na pytanie w Google i proste liczenie na kalkulatorze. Wcale nie trzeba się przy tym wysilać. To rozleniwia nasz mózg, bo nie trenujemy go. Ten kurs jest fajną opcją dla osób, które mają dość monotonnej codzienności i chcą do niej wprowadzić trochę zmian i nowej energii.

Kurs Tajniki Aromaterapii

Jesień to czas, kiedy w moim domu i jak widzę po Instagramie nie tylko w moim, świece, a przede wszystkim różne zapachy, olejki są szczególnie mile widziane. O tej porze roku bardziej zwracam uwagę na detale i zapachy w moim otoczeniu. Kurs aromaterapii idealnie wpisuje się w jesienny klimat i to nie tylko ze względu na zapachy, ale i zwiększoną ilość zachorowań. Czym jest aromaterapia? To rodzaj alternatywnej medycyny, która leczy przy pomocy olejków eterycznych. Ich moc w celu leczniczym wykorzystywano już w czasach starożytnych.

Kurs tan zawiera ogólne informacje na temat aromaterapii oraz konkretne zasady i metody korzystania z niej. W zależności od rodzajów olejków eterycznych aromaterapia może zmniejszyć różne dolegliwości. Można tu podać kilka przykładów: olejek eukaliptusowy działa bakteriobójczo, orzeźwiająco, jest dobry na roztocza, więc można dodać go do prania. Olejek lawendowy działa odprężająco i uspokajająco, jest pomocny przy jesiennej chandrze, stanach depresyjnych.  Z pomocą tego kursu dowiemy się nie tylko jak tworzyć kompozycje zapachowe, ale też kuracje pielęgnacyjne. Po ukończeniu tego kursu można otrzymać dyplom oraz zaświadczenie do wydruku MEN cena kursu to: 220 zł.

Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu oferuje wiele ciekawych nie tylko hobbistycznych, ale przede wszystkim zawodowych i samodoskonalący kursów online. Szkolenia są opierane na zapotrzebowaniach rynku pracy oraz wymaganiami edukacyjnymi. Nowoczesny e-learning pomaga zdobyć wiedzę w bardzo interesujący sposób.

Kurs kaligrafii

Mieć Bullet Journal wypełniony takim pięknym, kaligraficznym pismem i dodatkami to moje małe pragnienie. Zawsze stawiałam na prostotę i minimalizm w tej kwestii, ale gdzieś wewnątrz mnie chętnie dodałabym tym uroku. Nie mam zdolności plastycznych niestety. Kurs ten szczegółowo opowiada o narzędziach potrzebnych do nauki kaligrafii oraz krok po kroku uczy różnego rodzaju pisma. Od starego stylu: romański, gotyczki po nowoczesny. Może być odpowiedni dla osób, które interesują się projektowaniem graficznym, oraz tak jak ja chcą mieć pięknie wypełnione kartki w swoim plannerze.

Nauka rysowania

Na tej stronie można znaleźć wiele wskazówek jak nauczyć się rysować. Taka nauka rysowania online, ale nie w formie kursu tylko witryny. Autorka daje dostęp do poszczególnych rysunków oraz pokazuje etapami jak je wykonać, tak krok po kroku. Ciekawa zabawa, a możliwości jest tam naprawdę dużo. Dostęp jest darmowy.

Kurs jogi

Darmowy kurs jogi w formie wideo. Poszczególne lekcje wpadają każdego dnia na nasz adres e-mail. Odpalamy je i już. Fajna opcja dla osób niezdecydowanych, którzy wahają się, czy spróbować i zapisać się na zajęcia oraz dla tych, którzy z różnych powodów nie mają możliwości fizycznej obecności. W wielu miasteczkach niestety zajęcia jogi są jeszcze niedostępne.

 

Mając nadmiar czasu, można go całkiem dobrze wykorzystać, zwłaszcza w te długie jesienne wieczory. To tylko kilka kursów, które przyciągnęły moją uwagę. W internecie jest mnóstwo możliwości, na samych stronach: udemy.com  czy skillshare.com jest wiele interesujących kursów/szkoleń/prezentacji,  z których możecie wyciągnąć coś fajnego dla siebie. Nauka w domu ma wiele zalet, ale trzeba być wytrwałym i systematycznym.

Czy Wy lubicie uczyć się z internetu? Korzystacie z darmowych ofert czy płatnych?

 

Wpis powstał we współpracy z Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu