Muszę to w końcu przyznać: podcasty zmieniły moje podejście do nauki, dziwne co? Zawsze skupiałam się na wizualnych metodach, które uważałam ze najlepsze. Teraz uwielbiam słuchać i chętnie to robię w wolnej chwili, żeby uzupełnić informacje, które mnie interesują i pozwalają dowiedzieć się czegoś nowego. Dzisiaj więc będzie trochę o podcastach, które są warte uwagi. Jako szybki i darmowy rozwój dla każdego.

Lubię rożne podcasty. Nie tylko te, których wartość mogę wykorzystać na co dzień, ale także te ogólne które poszerzają pole widzenia w danym temacie. Podcasty dają mi poczcie, że nawet przy nudnych zajęciach, siedzeniu w poczekalni, prasowaniu, można się rozwijać. Co dla mnie – pracującej mamy – jest bardzo fajnym rozwiązaniem.

Podcasty, szybki i darmowy rozwój dla każdego

Nie będę tłumaczyć co to jest podcast, bo już chyba wszyscy wiedzą, a większość z nas z nich korzysta. Mogę tylko zachęcić jeśli nie próbowaliście, a dlaczego warto?

Dlaczego warto?

Są darmowe. Często nie podejmujemy zmiany, nie rozwijamy się tłumacząc to brakiem pieniędzy. Proszę bardzo można do woli z jakiejkolwiek kategorii. Wystarczy ściągnąć aplikacje i mieć dostęp do internetu.

Są na już. Nie trzeba przeszukiwać całego internetu. Kategorii podcastów jest bardzo dużo i każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynając od motywacji, treningów, oszczędzania, gotowania po informacje jak prowadzić biznes. Wystarczy wybrać odpowiedni “kanał” 🙂

Są na wolny czas. W każdym momencie, w samochodzie, poczekalni, zmywając naczynia, a nawet usypiając dziecko. Są dostępne i można ich słuchać w każdy “wolnym” momencie. Nie ma wymówek co?

 

Podcasty, których warto posłuchać

Pani Swojego Czasu – Webinary Oli są już znane w całej blogosferze, czas żeby poznać jej podcasty. Dużo dobrej treści o biznesie online i jego początkach. Od kogo czerpać wiedzę jak nie od osoby, która jest przykładem prężnie rozwijającego się biznesu online?

Edyta Zając – Kiedy odczuwamy spadek motywacji i energii to nie ma to jak dodanie sobie małego kopa, zwłaszcza od psychologa i trenera. Pytania, tematy jakie porusza Edyta zawsze dają do myślenia i motywują mnie do ruszenie się z miejsca 🙂 

Mała Wielka Firma –  Tu można znaleźć smaczki jeśli interesują nas tematy związane z prowadzeniem własnej działalności. Nie tylko online, ale i offline. Tematyka kręci się wokół marketingu, zarządzania, budowania własnej marki.

Kłosiński – Jacek porusza głównie tematy związane z kreatywnym podejściem do pracy. Taka wiedza zawsze się przyda nie tylko osobom pracującym na etacie.

Świat w trzy minuty – Może i nie da się tego podpiąć pod kategorię super przydatne i konkretne wiadomości to wykorzystania, ale musiałam to tu dodać. W 3 minuty można dowiedzieć się czegoś zupełnie nowego. O najnowszych odkryciach i ciekawostkach naszego świata.

Po Nitce Ariadny –  kolejne podcasty z kategorii biznesu, ale też tworzenia kursów i produktów online, ale też o tym jak pogodzić to wszystko z samym sobą i zachować spokój. Autorka dosłownie prowadzi za rękę i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem.

Tuż przy uchu –  Kasia motywuje do rozwoju osobistego oraz zawodowego. Duży nacisk kladzie na wykorzystywaniu swoich mocnych stron w codzienności.

 

A Wy słuchacie podcastów? Lubicie? Może macie jakieś swoje ulubione, które warto polecić? Czekam na propozycje 🙂